Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Візовий кодекс не регламентує контроль за поверненням українців із ЄС


Візовий кодекс Євросоюзу не передбачає контролю з боку посольств країн-членів ЄС інформації щодо використання українцями отриманих шенгенських віз, однак така перевірка дозволяється національними законодавствами окремих країн-членів ЄС. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров.

Раніше стало відомо, що дипломатичні установи окремих країн-членів ЄС в Україні вимагають від українців інформувати про своє повернення додому після використання шенгенської візи. Цю інформацію фактично підтвердив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський раніше на брифінгу у Брюсселі. Він також зазначив, що вибіркова перевірка Шенгенською угодою не забороняється.

Коментуючи цю ситуацію, речник МЗС України Олександр Дикусаров зазначив, що «за отриманою МЗС інформацією від Європейської комісії, Візовий кодекс ЄС не містить положень, які би регламентували контроль за поверненням осіб, яким було оформлено візи».

«Водночас країни-члени ЄС мають право на врегулювання цих відносин у рамках національного законодавства. У Брюсселі міністр закордонних справ Польщі повідомив про існуючу практику посольств деяких держав ЄС в Україні проводити вибіркові перевірки заявників, яким були оформлені візи щодо їх повернення в Україну за умови, якщо це передбачено національним законодавством відповідних країн. Але це не є практикою Польщі», – додав Дикусаров.
XS
SM
MD
LG