Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі Тимошенко допитав Новицького


Печерський районний суд Києва допитав колишнього міністра промислової політики Володимира Новицького у кримінальній справі проти колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо газових контрактів з Росією.

Новицький, зокрема, розповів, що на засіданні уряду 19 січня 2009 року, на якому обговорювали газові переговори, що відбувалися того ж дня в Москві, він заявив, що пропонована ціна газу для України і умови контракту неприйнятні. Так само в результаті обговорення вирішила й більшість присутніх, і тодішній перший віце-прем’єр Олександр Турчинов зняв тему з розгляду.

Перед цим колишній міністр палива й енергетики Юрій Продан на допиті заявив, що, перебуваючи 19 січня 2009 року на переговорах у Москві, не знав про перебіг засідання уряду в Києві, а директиви на переговори з російською стороною щодо постачання газу отримав від Юлії Тимошенко, на той час прем’єра.

За словами Продана, він сприйняв ці директиви як вказівку Прем’єр-міністра і як документ до виконання.

Серед звинувачень на адресу Тимошенко є те, що вона підписала директиви на ці переговори одноосібно, не узгодивши їх із членами уряду, хоча й використала при цьому печатку Кабміну. Її супротивники заявляють, що для таких директив необхідне тільки колегіальне рішення Кабінету Міністрів, а його не було. Як стверджують, через контракти, підписані за цими директивами, Україна зазнала значних збитків.
XS
SM
MD
LG