Доступність посилання

ТОП новини

Без будівельного буму


Київ – Україна готова до будівельного буму, але йому «цинічно» перешкоджає місцева влада. Про це заявив прем’єр України Микола Азаров. За його словами, чиновники на місцях незаконно вимагають від замовників будівництва додаткові послуги, а також затягують видачу дозволів. Зі свого боку, експерти не бачать передумов для будівельного буму в Україні. Це, зокрема, стосується доступного житла. І головне перешкода – не від місцевих чиновників.

Упродовж місяця Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ має перевірити, як місцева влада видає дозволи на будівництво, чи діє спрощена система у цьому. Таке доручення дав Прем’єр-міністр.

А на думку колишнього мера Києва Івана Салія, зараз українським будівельникам не до буму, відновитися б від наслідків кризи. За три кризових роки темпи падіння будівництва сягнули 70 відсотків. І головна проблема не у дозволах на спорудження.

«Передусім, проблема – у відсотках, за які банки пропонують кредити забудовникам, підрядникам, будівельникам…Це ж просто жахливі відсотки! І по-друге, ані населення, ані інвестор не мають коштів. Якщо
населення не може купувати житло, держава повинна його будувати і надавати (або безкоштовно, або на певних пільгових умовах). От такої держави на сьогодні немає в Україні», – наголошує Іван Салій.

Будівництво доступного житла теж не зашкалює

Тим часом, в Україні з минулого року діє Програма будівництва доступного житла. Її розрахували до 2017 року. На втілення таких планів знадобиться (якщо не брати до уваги інфляцію) 88 із половиною мільярдів гривень.
До речі, не треба плутати доступне житло із соціальним. Як пояснюють експерти, доступне – це недороге житло, а соціальне – те, що надають безкоштовно. Соціальним житлом опікуються муніципальні органи влади. А будівництво доступного – завдання уряду.

Але про бум у будівництві доступного житла мова не йде. По-перше, місцеві чиновники не зацікавлені у розвитку такого будівництва, адже спорудження комерційного житла приносить великі прибутки. По-друге, бракує грошей для розвитку будівництва доступного житла, констатує член постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Анатолій Шевченко. По-третє, даються взнаки нинішні умови на ринку:

«Я сам будівельник за фахом, тому можу сказати: дуже багато чинників впливає на будівництво цих квартир. Найголовніший із них – це, як ми спрацюємо з виділенням коштів із бюджету. А далі ринок, вартість будівництва, матеріалів, організаційні заходи», – перелічує Анатолій Шевченко.

Згідно з програмою будівництва доступного житла, у наступні сім років у Києві мають звести близько 27 із половиною тисяч квартир. Зокрема,
цього року в столиці обіцяють продовжити спорудження 20 будинків, а 16 з них планують цього ж року заселити мешканцями.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG