Доступність посилання

ТОП новини

Колишній боснійський генерал уже вдома після звільнення


Колишній генерал із Боснії і Герцеговини Йован Див’як, суду над яким домагається Сербія, повернувся в п’ятницю до боснійської столиці Сараєва по тому, як суд в Австрії відхилив запит Белграда про його екстрадицію.

Він прибув літаком із Відня, столиці Австрії, де його затримали за ордером Сербії і утримували від кінця березня в очікуванні на ухвалу суду щодо його видачі. Раніше в п’ятницю суд в австрійському місті Корнойбурґу біля Відня «визнав за неприпустиму» видачу його до Сербії.

Белград хоче суду над 74-річним Див’яком, боснійським сербом, який є сербом за національністю, але став чільним командувачем армії Боснії і Герцеговини, захищаючи її від сербів у роки боснійської війни, звинувачуючи його разом зі ще 18 боснійськими діячами в причетності до нападу на колону військових югославської армії в Сараєві 1992 року, на початку тієї війни.

У тих не до кінця з’ясованих подіях, так званих подіях на вулиці Добровольців, було розстріляно понад 40 поранених югославських військових, яким влада Боснії гарантувала безпечний вихід із міста.

Минулого року за тим самим сербським ордером на арешт у Лондоні затримували колишнього члена колективного президентського органу Боснії і Герцеговини від босняків-мусульман Еюпа Ґанича. Тоді британський суд після п’ятимісячного розгляду теж відмовився видавати Ґанича Сербії.
XS
SM
MD
LG