Доступність посилання

ТОП новини

Світовий конгрес українців закликає негайно звільнити Тимошенко


Світовий конгрес українців закликає негайно звільнити колишнього Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко з-під арешту.

Про це йдеться у заяві Світового конгресу українців, яку цитують у п’ятницю ввечері новинні агенції.

Як зазначаються в СКУ, «протягом судового процесу Юлія Тимошенко захищає себе від звинувачень, які міжнародна спільнота розцінює як політично вмотивовані».

«Пані Тимошенко була заарештована після того, як головуючий суддя відмовив у проханні колишнього Прем’єр-міністра заслухати ключових свідків і відтермінувати слухання для надання захиснику додаткового часу для ознайомлення з матеріалами», – зауважують у СКУ.

«Сьогоднішній арешт колишнього Прем’єр-міністра та основного опозиційного лідера під час судового процесу, який широко розцінюється як політично мотивований, є серйозним кроком назад для владних структур України. Зважаючи на роль України як представника Європи у виконанні таких зобов’язань, як нинішнє головування в Комітеті міністрів Ради Європи, проведення в наступному році Євро-2012 та головування в 2013 році в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, для владних структур є критичним негайно звільнити Юлію Тимошенко і виконувати свої міжнародні зобов’язання, а також припинити ведення політично вмотивованих кримінальних справ», – заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

Заява зроблена у зв’язку з рішенням Печерського районного суду Києва заарештувати Юлію Тимошенко, яку Генпрокуратура України обвинувачує в перевищенні влади під час укладення контракту на постачання російського газу у 2009 році.
XS
SM
MD
LG