Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль схвалив будівництво в Східному Єрусалимі


Міністр внутрішніх справ Ізраїлю остаточно схвалив сьогодні плани збудувати 1 тисячу 600 нових помешкань для єврейських поселенців у Східному Єрусалимі.

Ці плани викликали широке засудження міжнародної спільноти і, зокрема, викликали напруженість у відносинах Ізраїлю з головним союзником – США, бо були попередньо схвалені якраз під час минулорічного візиту до Ізраїлю віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена.

Ізраїль протягом кількох років заявляв, що не починатиме нового житлового будівництва для євреїв у Східному Єрусалимі, але змінив позицію через житлову кризу в країні і дедалі більші протести з вимогами дешевшого житла.

Ізраїль вважає східну частину Єрусалима невід’ємною частиною міста як своєї «єдиної і неподільної столиці», але анексію Східного Єрусалима 1967 року не визнає міжнародна спільнота, а палестинці вбачають у Східному Єрусалимі столицю своєї майбутньої держави. Відтак і палестинці, і міжнародна спільнота вимагають від Ізраїлю не здійснювати в Східному Єрусалимі нового житлового будівництва для єврейських поселенців.
XS
SM
MD
LG