Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 01:32

Рік у пошуках – а журналіста Климентьєва немає


Василь Климентьєв

Харків – Минає рік, як зник харківський журналіст, головний редактор газети «Новий стиль» Василь Климентьєв. Колеги по виданню, що спеціалізувалося на розслідуваннях корупції у правоохоронних органах, вже не вірять в диво, вони вважають, що Климентьєва вже немає в живих. Таке переконання під час прес-конференції висловив заступник редактора «Нового стилю» Петро Матвієнко. А в Міністерстві внутрішніх справ України кореспондента Радіо Свободи запевнили, що слідство ведеться у посиленому режимі. Як висловився заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник, інформація, якою володіють слідчі, «дуже цікава». Він висловив сподівання, що незабаром вдасться оприлюднити прізвище замовника викрадення Климентьєва.

Василь Климентьєв зник 11 серпня минулого року, а вже 12 серпня рідні головного редактора газети «Новий стиль» звернулися до Дзержинського райвідділу міліції Харкова із заявою про те, що напередодні журналіст пішов з дому і не повернувся.

Під час перевірки працівники міліції встановили, що 11 серпня Василь Климентьєв виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BMW сріблястого кольору. Слідчим відділом Дзержинського райвідділу міліції Харкова 15 серпня порушено кримінальну справу за ознаками злочину (умисне вбивство).

За час слідства правоохоронці скоротили кількість версій із десяти до однієї.

В інтерв’ю Радіо Свобода заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник сказав: «Ми вважаємо, що зникнення Климентьєва пов’язане з журналістською діяльністю, але конкретно з чим, з ким, з якими фактами, з якими людьми – ми цього сказати не можемо, бо скоріш за все є якийсь виконавець».

Головного редактора газети «Новий стиль» передовсім знали у кабінетах високого начальства харківської обласної прокуратури, податкової інспекції, міліції та митниці. Правозахисник-журналіст писав про корупцію в правоохоронних органах та в органах влади. І, як вважають колеги, друзі Климентєва, саме за це він міг поплатитися життям.

Колега по виданню «Новий стиль», голова громадської організації «Незалежна агенція журналістських розслідувань» Петро Матвієнко висловив переконання, що доля Василя Климентьєва – попередження для активних журналістів, які працюють у жанрі розслідування.

Влада перешкоджає журналістським розслідуванням – Ніколаєва

Марина Ніколаєва, відома у Харкові телематеріалами розслідувань про діяльність місцевої влади та людей у погонах, каже, що розслідувальна журналістика незатребувана в Україні, зокрема, в Харкові, і це на відміну від європейської журналістики. Розслідування вимагають значних фінансів, на них потрібен час. Ні першого, ні другого в регіональних кореспондентів немає, зауважує редактор відділу розслідувань телекомпанії «АТН».

Марина Ніколаєва вважає, що у місцевої влади немає звички адекватно реагувати на журналістські розслідування. «Якщо хтось робить спробу критикувати владу, то чиновники одразу залучать усі можливі ресурси, щоб не дати можливість завершити розслідування, – каже вона. – Наприклад, вони не дають інформацію, намагаються впливати на власників каналів, щоб ці люди не проводили розвідку».

Харківська мерія та обласна адміністрація охочіше повчає представників преси, під час прес-конференцій звинувачує в заангажованості. У міського голови Геннадія Кернеса та голови обласної державної адміністрації Михайла Добкіна нормою стали ядучі репліки на адресу власників, головних редакторів та журналістів опозиційних ЗМІ. Згадати хоча б приклади, коли Михайло Добкін порівнював журналіста з ручною собачкою в руках своїх господарів.

Закон про доступ до інформації чиновники виконують на свій лад – Аласанія

Проведенню журналістських розслідувань мав би посприяти закон про доступ до інформації. Чиновники виконують цей закон, проте на свій лад, зауважує власник харківської агенції «Медіапорт», журналіст Зураб Аласанія.

«Кількість наших інформаційних запитів зросла з набуттям чинності відповідного закону. Посадовці відповідають практично на все, але краще б вони зовсім цього не робили, бо нам посилають відписки, настільки безглузді, що нам залишається стискати зуби і знов відправляти запити. Зі ста запитів десь 10 відсотків відповідей такі, що дозволяють за окремими словами, або якщо якийсь чиновник необережно обмовиться, робити якісь висновки», – зазначив Зураб Аласанія.

Експерти наголошують, що харківські регіональні новини як провладних, так і опозиційних ЗМІ все більше нагадують новини радянських часів – пропаганда та агітація.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG