Доступність посилання

ТОП новини

Кого може надихнути в Угорщині арешт Тимошенко?


Угорщина – Арешт колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко не залишився непоміченим в Угорщині. Крім аналізу політичних реалій України, оцінок і прогнозів, оглядачі не виключають, що репресивні методи щодо представників та окремих лідерів української опозиції можуть сподобатися декому і в Угорщині.

Угорський аналітик Андраш Деак – один із тих, хто часто виступає у пресі з коментарями актуальних подій в Росії та Україні. Він зазначає, що звинувачення і суд у справі Юлії Тимошенко зосередились лише на технічному, по суті, формальному боці українсько-російської газової угоди. Між тим керівник чинного уряду не тільки може, але і повинен персонально ухвалювати рішення, якщо по-іншому це не можна зробити, зауважує Андраш Деак.

«У світлі наведеного, я думаю, немає жодних сумнівів у тому, що це виключно політичний процес проти Юлії Тимошенко подібно до інших судових справ, в яких фігурують колишні члени її кабінету. Тому суспільна вага цих звинувачувальних процесів є дуже малою», – каже угорський аналітик.

Водночас Андраш Деак визнає, що чинна українська влада вміло маніпулює громадською думкою в Україні, спираючись на соціальну складову цієї газової оборудки. Адже через цю оборудку Україна дорожче експортує свої вироби за кордон і підвищує внутрішні ціни на товари і послуги. Ця обставина є не на користь Юлії Тимошенко, вважає Андраш Деак.

На його думку, дискредитація лідерки опозиційного блоку БЮТ владою Віктора Януковича триватиме аж до наступних парламентських виборів, оскільки рейтинги Партії регіонів зараз дуже низькі.

Хто на черзі в Угорщині?

З іншого боку, Юлія Тимошенко та її політична сила вже давно пройшли пік своєї популярності в Україні, зауважує Андраш Деак.

«Я думаю, що її політична кар’єра зараз не є на цьому щаблі народної підтримки, – каже він. – Юлія Тимошенко вже була при владі, двічі очоливши Кабінет Міністрів. У багатьох питання її репутація скомпрометована. Важко сказати, чи зможе вона дати новий імпульс прискорення своїй партії».

Інший оглядач Тібор Йоббадь припускає, що показовий суд над представниками української опозиції може багато в чому стати повчальним для правлячої урядової коаліції в Угорщині, де також тривають суди над низкою політиків опозиційного табору, яких звинувачують у корупції.

Оскільки нині багато розмов точиться довкола притягнення до судової відповідальності колишнього прем’єра Угорщини Ференца Дюрчаня, справа Тимошенко може бути своєрідним тестом на міжнародну реакцію, робить висновок цей угорський оглядач.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG