Доступність посилання

ТОП новини

Парламентський клуб Україна-ЄС за євроінтеграцію


Київ – Парламентський клуб Україна-ЄС – новостворена структура, що покликана сприяти українській євроінтеграції. До її складу входять члени Європарламенту та народні депутати України. Основні питання, які їх турбують, – майбутнє розвитку відносин між Україною та ЄС після того, як буде підписано угоду про асоціацію та спрощення візового режиму для українців.

Парламентський клуб Україна-ЄС створено для глибшого ознайомлення депутатів Європейського парламенту з Україною. Про це говорить один із європарламентарів, співголова новоствореної структури Олександр Мирський.

«Треба, щоб вони розуміли структуру країни, те, в якій системі вимірів вона живе, для того, щоб допомогти їй максимально швидко вступити до Європейського Союзу. Сьогодні багато процесів, які відбуваються в Україні, багатьом депутатам незрозумілі. Коли вони будуть зрозумілі, можливо, буде більш конструктивний діалог», – наголосив Мирський.

На думку директора департаменту Європейського Союзу МЗС України Василя Філіпчука, дискусії між українською та європейською сторонами уже «перейшли в прагматичну, конкретну площину».

«Підтримка Європарламенту для нас дуже важлива під час вирішення проблем безвізового режиму, а також щодо підписання угоди про асоціацію, котра якнайшвидше дозволила б нам втілити у життя наші плани щодо євроінтеграції», – зазначив Філіпчук.

Європа українців чекає, але видавати візи відмовляється

Підписання угоди про асоціацію, допомога з боку Європарламенту українському реформуванню і, зокрема, лібералізація візового режиму суттєво впливають на процес входження України до ЄС. Про це говорить естонська учасниця Парламентського клубу від Європейського парламенту Сійрі Овійр.

«Якщо ми говоримо про євроінтеграцію України, то треба інтегрувати простих людей. Якщо вони нічого не знають, нічого не бачать, живуть, наче у в’язниці, нікуди не виходячи, то така інтеграція не вдасться», – зазначила парламентар.

На думку європейських експертів, Україна перестала бути імміграційною загрозою. За офіційними даними, вона не потрапила до списку 30 країн, які є основними постачальниками шукачів притулку. Проте відсоток безпідставних відмов українцям у отриманні віз і надалі є високим. Парламентський клуб Україна-ЄС створив спеціальну комісію для вирішення цього питання.

Розвиток Криму – елемент євроінтеграції

Представники клубу ініціювали також створення Південноукраїнського політико-ділового центру євроінтеграції. За словами Володимира Вечерка, співголови української частини комітету парламентської співпраці між Україною та ЄС, таку ідею підтримали і кримське керівництво, і уряд.

«Дуже цікаво активно залучати бізнес до розвитку інфраструктури на південному узбережжі чорноморського регіону і країни Чорноморського басейну до розвитку Криму», – сказав Вечерко.

До складу Парламентського клубу Україна-ЄС входить 33 народні депутати України та 42 члени Європейського парламенту. Структура позиціонує себе як дискусійний форум, який збиратиме разом парламентарів та представників інших соціальних груп, із залученням бізнесу, громадського суспільства, вчених із України та ЄС.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG