Доступність посилання

ТОП новини

Московський патріархат пошкодував, що підтримав Януковича у 2004-му – Wikileaks


Українська православна церква Московського патріархату назвала помилкою підтримку на президентських виборах у 2004 році Віктора Януковича. Про це написав 9 січня 2009 року у своїй депеші до Держдепартаменту тодішній посол США в Україні Вільям Тейлор, повідомляє інтернет-видання «Українська правда» з посиланням на сайт Wikileaks.

Згідно з депешею Вільяма Тейлора, таку позицію УПЦ Московського патріархату на зустрічі з представником посольства озвучив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирило (Говорун).

«Він визнав, що підтримка Януковича під час президентських виборів у 2004 році була помилкою, і наголосив на незалежності української філії Російської православної церкви. Архімандрит Кирило наголосив, що після 2004 року церква стоїть осторонь політики. Він також зазначив, що УПЦ Московського патріархату публічно засуджувала неофіційні православні проросійські групи, які робили політичні заяви», – повідомив посол.

Також, як повідомив свого часу архімандрит Кирило, третій Президент України Віктор Ющенко став причиною внутрішньої кризи в Московському патріархаті. «Говорун сказав, що участь Президента Ющенка у святкуванні 1020-річчя Хрещення Київської Русі в липні 2008 року мало не спричинило розкол в УПЦ Московського патріархату», – додав у депеші Вільям Тейлор.
XS
SM
MD
LG