Доступність посилання

ТОП новини

Архів приватизації буде знищений чи переписаний?


Київ – Документація української приватизації опинилася під загрозою знищення. Як заявила в четвер на прес-конференції голова Державної архівної служби України Ольга Гінзбург, галузевий архів Фонду держмайна зберігається в незадовільних умовах. Між тим у парламентській комісії з питань приватизації кажуть, що в країні створюються передумови для перерозподілу власності.

Голова Укрдержархіву Ольга Гінзбург, посилаючись на результати перевірки, заявила, що архівні документи з приватизації державного майна за всі роки незалежності зберігаються в настільки незадовільних умовах, що існує загроза їхньої втрати. За її словами, цей архів перебуває зараз «в абсолютно непристосованому приміщенні, де немає ні опалення, ні води, ні робочих місць, там немає фінансування».

Ольга Гінзбург повідомила, що питання про збереження архіву Фонду держмайна зараз потребує врегулювання на рівні Кабінету Міністрів. Вона також не виключає, що існують особи, зацікавлені у знищенні приватизаційних документів.

«Подальша боротьба за те, щоб ми могли забрати собі ці архівні документи на збереження, сьогодні під сумнівом. Чому не передають, чому не ухвалюють відповідне рішення – я можу тільки здогадуватися. Але це має знати суспільство, про це вже треба говорити, що архіви Фонду держмайна – хто, коли й кому що давав – ці архіви мусять бути збереженими», – стверджує Ольга Гінзбург.

В архівній справі можна знайти «зачіпку»

У прес-службі Фонду державного майна (ФДМ) Радіо Свобода порадили звернутися до Державної акціонерної компанії «Національна мережа аукціонних центрів», на балансі якої перебуває архів ФДМ. Але у цій держкомпанії нам відповів лише автовідповідач, причому російською мовою.

Член парламентської комісії з питань приватизації, депутат-б’ютівець Степан Давимука, який понад 10 років очолював Львівське відділення ФДМ, коментуючи ситуацію, зазначив, що ситуація довкола архіву є зайвим свідченням того, що чинна влада готує ревізію результатів приватизації.

«Останнім часом спостерігається намагання влади переглядати старі справи. Фактично це намагання переглянути певні приватизаційні процедури», – вважає Степан Давимука.

За словами депутата-опозиціонера, хоча до архіву приватизаційні документи передаються після ретельного впорядкування, в них можна знайти певні зачіпки, «щоб через юридичні механізми, через суди переглядати ці справи».

«Тут якраз виникає дуже серйозне зацікавлення, навіть з боку деяких заступників (голови) Фонду, щоб переглянути деякі справи», – зазначає Степан Давимука і припускає, що процес перерозподілу власності може стартувати через півроку-рік.

Чечетов порадив Гінзбург піти у відставку

Натомість колишній голова Фонду держмайна, депутат-регіонал Михайло Чечетов, коментуючи заяву Ольги Гінзбург, назвав ознакою непрофесіоналізму те, що керівник не може навести лад у підпорядкованій йому галузі, а натомість робить про це заяви.

«Якщо людина розписується у власному безсиллі, що вона не може навести лад у власному курнику, то вона має просто піти, набратися мужності й подати у відставку», – заявив він.

В інтерв’ю Радіо Свобода Михайло Чечетов заперечив як можливість перегляду підсумків приватизації, так і саме припущення, що хтось із наближених до влади впливових осіб може бути зацікавлений у знищенні архіву Фонду держмайна.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG