Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 13:41

«Замах на захисників трудящих»


Київ – Кілька поверхів будівлі Федерації профспілок України у Києві сьогодні були заблоковані податковою міліцією. Впродовж кількох годин правоохоронці у масках і бронежилетах забороняли працівникам апарату ФПУ покидати свої місця. Співробітники столичної прокуратури вилучали документи у рамках кримінальних справ, порушених проти високопосадовців ФПУ.

Податкова блокувала будівлю Федерації профспілок
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Незважаючи на порушення двох кримінальних справ щодо високопосадовців Федерації профспілок України, візит до їхніх кабінетів виявився для них повною несподіванкою.

За словами заступника голови ФПУ Сергія Кондрюка, представники прокуратури та податкової інспекції, не дочекавшись будь-яких пояснень з його боку, розпочали пошук у його кабінеті.

«Нічого не було там знайдено і не могло бути . Всі мої спроби пояснити, що рішення, на які вони посилаються, нами опротестовуються у передбаченому законом порядку, і те, що ми є громадською організацією, яка діє на підставі закону про профспілки і конвенції Міжнародної організації праці, не були взяті до уваги», – наголошує посадовець ФПУ.

Він далі зазначив Радіо Свобода, що Федерація профспілок має намір звернутися у цьому зв’язку в Міжнародну організацію праці про втручання органів державної влади в роботу профспілок.

Що це було?

За словами очільника ФПУ, народного депутата з Партії регіонів Василя Хари, у цій справі простежується бажання «певних кіл» зазіхнути на майно профспілок і зробити організацію слухняною.

Втім, речник столичної прокуратури Мирослава Мушка у коментарі Радіо Свобода запевнила, що податкова міліція діяла законно.

За її словами, у рамках кримінальної справи, що у провадженні податкової міліції міста Києва, правоохоронні органи столиці за санкцією Голосіївського районного суду Києва провели у приміщенні Федерації профспілок України обшук та вилучили бухгалтерські та інші документи, які стосуються фінансово-господарської діяльності ФПУ.

У ФПУ своя правда

Щодо подій, що сталися у ФПУ, адвокат Анатолій Башловка, який захищає інтереси Федерації, має своє бачення. За його словами, щодо посадових осіб ФПУ було порушено дві кримінальні справи.

«По-перше, податкова вирішила, що профспілка не сплатила податки із суми, витраченої на святкування першотравневих свят у 2009 році. Податкова вважає, що Федерація повинна була сплатити податки, хоча, на мою думку, цього не повинна робити організація, яка навіть не стоїть на податковому обліку. По-друге, кримінальна справа була відкрита по факту спроби відчуження майна. У Федерації немає майна, у неї є корпоративні права. Вона є засновником двох організацій, які займаються господарською діяльністю: «Укрпрофоздоровниця» та «Укрпрофтур». Президія Укрпрофтуру, за словами адвоката, дала згоду на прохання «Укрпрофтуру» приватизувати об’єкт, який не використовувався. Після того Президія повинна була винести це питання на Раду ФПУ, а вже після того могли настати певні дії «Укрпрофтуру». Тобто навіть Рада не затвердила відповідне рішення, а це вже викликало неадекватні дії у правоохоронних органів», – наголошує адвокат ФПУ Анатолій Башловка.

Хто винуватий, а хто ні визначить згодом суд, проте дії правоохоронців до суду захисник інтересів ФПУ називає дискредитацією правоохоронної системи. На його переконання, ці справи були вигадані лише для того, щоб потрапити у приміщення Федерації профспілок України і забрати документи.

Прокурорські перевірки діяльності профспілок розпочалися ще у травні цього року. Тоді політичні експерти пов’язували їх із внутрішніми суперечностями та боротьбою за власність усередині Партії регіонів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG