Доступність посилання

ТОП новини

Уряд консультується щодо можливості розірвання газових угод із Росією – Азаров


Українська сторона провела консультації щодо перспектив розриву газової угоди з Росією. Про це написав у п’ятницю тижневик «Кореспондент» з посиланням на слова Прем’єр-міністра Миколи Азарова, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Азаров у бесіді з журналістом видання нагадав, що «вже передав своєму колезі Путінові під час переговорів щодо газу: «Ви заганяєте нас у кут, з якого в нас лише один вихід – розрив контракту».

Азаров також повідомив, що уряд України вже проконсультувався з українськими і міжнародними експертами щодо своїх перспектив у судовому позові з Москвою і готовий почати розгляд.

Прем’єр додав, що переговори з Росією ускладнюються непрозорістю ринку: мовляв, Києву складно довести Москві, що ціна на газ для України завищена в порівнянні з іншими європейськими споживачами.

«На будь-яке твердження про нібито нижчу ціну на блакитне паливо, наприклад, для Словаччини і Німеччини, документально підтверджене цими країнами, Москва парирує документами власного виробництва, з яких випливає, що ці держави купують газ за вищими цінами», – пише видання.

За словами Азарова, Росія вже розуміє необхідність йти на поступки зі свого боку. Він також заявив, що Київ не відкидає варіант, за якого Україна дозволить Росії увійти в якісь зі своїх державних активів, якщо «природа цієї угоди влаштує обидві сторони». Однак, за словами Миколи Азарова, у список не потраплять підприємства стратегічного значення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG