Доступність посилання

ТОП новини

Каддафі закликає прихильників не здаватися


Фактично скинений лідер Лівії Муаммар аль-Каддафі закликав своїх прихильників не здаватися й не припиняти боротьби з супротивниками його режиму, заявивши, що повстанці розколоті.

Його заяву процитували сьогодні на приватному телеканалі «Ар-Раї», який працює з території Сирії і прихильно ставиться до Каддафі, пообіцявши пізніше передати й аудіозапис заяви з голосом самого Каддафі.

Місце перебування колишнього лідера Лівії далі не відоме.

Раніше сьогодні нова влада Лівії на тиждень продовжила термін ультиматуму прихильникам Каддафі, які контролюють його рідне місто Сірт. Попередній термін, після якого сили повстанців погрожували перейти до активних воєнних дій, мав збігти післязавтра.

Сьогодні Європейський Союз оголосив, що знімає свої санкції з 28 лівійських організацій, серед яких морські порти, банки й нафтові компанії. Серед іншого, розморожуються їхні активи в країнах ЄС. А Франція повідомила, що отримала дозвіл від ООН розморозити півтора мільярда євро лівійських державних активів у французьких банках, які передадуть новій владі Лівії.

У Росії, а слідом за нею і в Україні оголосили, що ці країни визнають Національну перехідну раду, створену як владний орган лівійських повстанців, за чинну владу Лівії (формулювання Росії) чи за єдиного законного представника лівійського народу (формулювання України).

Ці заяви пролунали якраз напередодні зустрічі представників близько 60 країн і міжнародних організацій, на якій обговорюватимуть допомогу новій лівійській владі й яка починається в Парижі.
XS
SM
MD
LG