Доступність посилання

ТОП новини

Світ обіцяє підтримку новій владі Лівії


Керівники чи представники близько 60 країн і міжнародних організацій зібралися в четвер увечері у Парижі, щоб підтримати нову владу Лівії й допомогти їй стабілізувати країну після фактичного скинення режиму лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі.

Як заявив співголова конференції, прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон, не можна допустити появи на кордонах Європи держави-невдахи, держави-парії. «Ми всі програємо, якщо Арабська весна відступить перед цинічною зимою репресій», – сказав він.

Інший співголова, президент Франції Ніколя Саркозі, говорив про необхідність якнайшвидше розморозити лівійські кошти, які перебувають у західних банках. За його словами, вже найближчим часом мало б ітися про приблизно 15 мільярдів доларів.

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала міжнародну спільноту допомогти лівійському народові і його новому керівництву стати на шлях до мирної демократії, з толерантністю і плюралізмом, яка відкинула б помсту й насильство як інструмент політики.

Клінтон також висловила стурбованість долею великих запасів озброєнь, які мав режим Каддафі, й закликала нове керівництво Лівії забезпечити, щоб ця зброя, зокрема, хімічна, не потрапила до «не тих рук».

А генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що операція міжнародної коаліції в Лівії, яка на виконання резолюції Ради безпеки ООН має на меті захист цивільного населення і командування якою здійснює НАТО, триватиме, доки цивільне населення Лівії залишається в небезпеці. Водночас ця операція не протриває й одного зайвого дня і буде припинена, як тільки обставини це дозволять, додав він.

Крім того, Саркозі і Камерон заявили, що Каддафі має бути арештований і постати перед судом, але лівійці самі вирішуватимуть, чи судитимуть вони його самі. Раніше ордер на арешт Каддафі вже видав Міжнародний кримінальний суд, який звинувачує його в злочинах проти людяності.

Тим часом сам Каддафі в четвер пізно ввечері виступив уже з другою протягом дня заявою, запис якої передав приватний телеканалі «Ар-Раї», що працює з території Сирії і дотримується прихильного ставлення до колишнього лівійського керівника.

Він повторив свій заклик до спротиву новій владі Лівії. За словами Каддафі, його прихильники мають почати проти цієї влади і «окупантів НАТО» партизанську війну.

Місце його перебування, як і раніше, невідоме.
XS
SM
MD
LG