Доступність посилання

ТОП новини

«Європейські школи» борються з фінансовими скороченнями


Брюссель – Заощадження, викликані кризою у Євросоюзі, негативно позначаються навіть на елітних школах. Три брюссельські заклади середньої освіти для багатонаціональних дітей працівників євроустанов переповнені. До того ж через нестачу фінансування існує ризик погіршення рівня знань, застерігають вчителі та батьки. Щоб змусити Єврокомісію надавати більше коштів на ці заклади, тут навіть проводять збори підписів. Однак і при скорочених бюджетах місцеві старшокласники вільно володіють щонайменше трьома мовами, а престижні університети радіють, коли вони стають їхніми студентами.

Французька, англійська, німецька, італійська, шведська та багато інших – на подвір’ї однієї з так званих «європейських шкіл» Брюсселя ці мови чути, доки дзвінок не збере учнів на уроки. У закладі, де навчаються діти працівників Єврокомісії, Європарламенту та інших численних брюссельських міжнародних установ, навчання ведеться аж 8 мовами.

Старшокласники можуть вільно спілкуватися щонайменше трьома мовами, пояснює Сільві Ланше, викладач французької.

«Ми особливо зосереджені на іноземних мовах, – каже вчителька «європейської школи». – Всі діти, крім рідної, ще володіють другою, а пізніше й третьою мовою. І коли я кажу «володіють», то це справді так. Ви можете це почути, прислухавшись до розмов на перерві. Щодо програми, то ми притримуємося французької традиції, тобто орієнтація більш класична».

У дирекції школи доповнюють: ми працюємо за особливою європейською програмою, бо головна мета школи у тому, щоб будь-який учень, у будь-який момент міг продовжити освіту в будь-якій країні співдружності. Хоча саме «європейських шкіл» в Євросоюзі налічується тільки чотирнадцять. Заступник директора Ульріка Ґранквіст зауважує, що випускників таких навчальних закладів радо приймають до найпрестижніших університетів Європи.

«Якісне навчання потребує коштів»

Але це розмаїття мов та якість навчання потребують чималих грошей. Брюссельська школа для дітей єврочиновників на 60 відсотків утримується за рахунок бюджету Єврокомісії. Решта фінансування надходить із деяких країн-членів та від батьків. Але через суворий режим заощаджень, який нині панує у євроустановах, скорочення субсидій торкнулося і цих закладів освіти.

«Внески Європейської комісії були обмежені, попри потреби, що існують у навчальному процесі, – каже Жозе Санчес, голова спілки батьків учнів мережі «європейських шкіл». – При тому, що кількість дітей у цих школах дуже зросла, їхній бюджет залишився без змін».

Крім скорочення тривалості викладання деяких предметів, «європейські школи» вже суттєво обмежили індивідуальні мовні курси, можливості додаткового педагогічного супроводу дітей, які мають у цьому потребу та інше.

Батьківська спілка, якою керує Жозе Санчес, з огляду на це, нещодавно навіть організувала збір підписів. Петиція, яка циркулює у різних країнах Європейської співдружності, має на меті вплинути на Європейську комісію, щоб вона припинила скорочувати фінансування освіти дітей єврочиновників.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG