Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 00:19

Бізнес змушуватиме владу враховувати їхні інтереси


Мітинг підприємців біля Верховної Ради, Київ, 18 листопада 2010 року

Київ – Українські підприємці мають намір спільно вимагати від влади враховувати їхні інтереси, передусім у напрямку поліпшення бізнес-клімату. Про це ішлося на сьогоднішньому Форумі ділових людей України, який відбувся у Києві. Підприємці та експерти називають економічну ситуацію в Україні вкрай несприятливою для бізнесу і пропонують різні рецепти її поліпшення. Урядовці вже рапортують про зміни, сприятливі для підприємництва. Проте більшість фахівців прогнозує великі труднощі в налагодженні діалогу «влада-бізнес».

Останні два десятиріччя в Україні панував так званий «дикий», «карикатурний» капіталізм, за якого розвиток бізнесу стримували несприятливі умови та корупція, вважає співорганізатор форуму, народний депутат від БЮТ Наталія Королевська. Вона висловила упевненість, що форум стане постійним майданчиком для вироблення спільної думки, з якою представники бізнесу змусять владу рахуватися.

«Інструмент такого примусу непростий. Але шлях подужає той, хто йде. Нині маємо профільний парламентський комітет, право на законодавчі ініціативи, на альтернативні пропозиції та інші способи примусити владу до конструктивного діалогу, – говорить депутат. – Вони намагаються від нього закритися, і ми бачимо монолог. Пропонують такі умови громадського договору, які є більше симуляцією турботи про бізнес, аніж реальними діями».

Наталя Королевська висловила упевненість, що інтереси представників бізнесу збігаються з потребами простих громадян, бо саме підприємці найбільше прагнуть зростання економіки, подолання корупції. Вони чи не єдині в Україні, хто створює нові робочі місця.

Рецепти: електронна звітність, євроінтеграція, зменшення витрат на державу

Учасники форуму, серед яких і українські, і закордонні представники бізнесу та банківського сектору, і незалежні експерти, і окремі урядовці, висловили своє бачення найбільших проблем, які стримують розвиток економіки та приплив інвестицій в Україні.

Володимир Лавренчук, голова правління «Райффайзен банку Аваль»:
«Україна – це маленька економіка і дуже високий рівень витрат, а в ньому значна корупційна складова. І якщо говорити про збільшення економіки, то такі витрати треба мінімізувати».

Мартін Райзер, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові:
«Перевага України – унікальне географічне положення. Покращити ситуацію може інтеграція України до Європи і використання європейських методів регулювання економіки».

Олександр Пасхвавер, економіст:
«Треба навчитися змушувати владу реалізовувати інтереси бізнесу, і консолідуватися. Тобто, усвідомити свої інтереси як єдиного прошарку».

Олександр Кардаков, голова наглядової ради компанії «Октава-Капітал»:
«Україна – це заповідник старих технологій управління і паперової звітності, поки ми не подолаємо цю проблему, говорити про розвиток немає сенсу».

На підтвердження своїх слів Олександр Кардаков нагадав, що в Україні діє понад 130 форм звітності, а відтак – стільки ж баз даних інформації про бізнес. За його словами, працювати в таких умовах, не порушуючи закон, підприємець не може.

Підприємців менше перевірятимуть – ДПА

Між тим, уже зараз влада озвучила свої кроки, які мали б полегшити ведення бізнесу в Україні. Державна податкова адміністрація не має затверджених планів щодо збору штрафів із бізнесу і, навпаки, ініціює зменшення перевірок підприємців, які працюють на умовах спрощеного оподаткування, заявив сьогодні голова цього відомства Віталій Захарченко.

«Нас не хвилюють дрібні порушення, а хвилюють питання, які дозволять провести детінізацію економіки, там, де відчутне наповнення державного бюджету», – сказав податківець.

Влада опиратиметься і виправдовуватиметься – експерт

Така ініціатива підприємців може стати початком загальних позитивних змін в українській економіці, але вони не будуть легкими, адже влада їй опиратиметься, пояснює економіст Володимир Лановий.

«Можливо, таким чином почнеться оздоровлення влади. Адже нині вона поводиться неправильно, протиставляючи себе бізнесу. Однак стимулювати економіку, покращити умови для бізнесу неможливо без подолання банківської, газової та інших монополій. Влада буде виправдовуватися, наводити якісь аргументи на свою користь, бо інакше їй доведеться визнати, що її попередня політика була деструктивною», – каже Лановий.

Економісти говорять про те, що за рейтингами умов для ведення бізнесу та інвестиційної привабливості Україна стабільно посідає одне з останніх місць у світі. Вони вважають, що за цих умов наздогнати країни Євросоюзу вона зможе лише тоді, якщо декілька років поспіль українська економіка зростатиме на 12% на рік. Заа офіційною статистикою, вона зростає приблизно на 4-5 відсотків.
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG