Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина розпочинає видачу біометричних дозволів на перетин кордону


Сьогодні Угорщина розпочинає видавати громадянам України біометричні дозволи на перетин кордону в режимі малого прикордонного руху. Про технічну готовність до цього повідомив Генеральний консул Угорської республіки в Ужгороді Йожеф Бочкаі.

«Під час підписання угоди про спрощений перетин кордону між Україною та Угорщиною було передбачено, що у разі наявності технічних можливостей Угорська республіка видаватиме дозволи на перетин кордону в режимі малого прикордонного руху без наявності закордонних паспортів», – уточнив дипломат.

Новий дозвіл фактично буде пластиковою карткою, яка міститиме дані відбитків пальців, особистий підпис та фото людини, котра отримала право на спрощений перетин кордону.

Наразі, за повідомленням консульства, тимчасово припинено приймання заяв на отримання дозволу на спрощений перетин кордону.

Генеральний консул Угорщини в Ужгороді додав, що чинні дозволи на спрощений перетин кордону визнаватимуться дійсними до закінчення їхньої дії.

Вартість виготовлення дозволу з біометричними даними не перевищуватиме ту, яка діє сьогодні, і становитиме 20 євро.

За даними угорського генконсульства, право на дозвіл на спрощений перетин кордону мають близько 600 тисяч українців. Наразі отримали такий дозвіл близько 150 тисяч громадян України.

Угоду про спрощений перетин кордону між Україною та Угорщиною підписали 18 вересня 2007 року міністри закордонних справ двох країн. Дозвіл на спрощений перехід кордону може отримати мешканець, який постійно проживає на цій (прикордонній) території щонайменше три роки. Дозвіл дає право на багаторазовий в’їзд і перебування протягом максимум 90 днів у межах шести місяців у прикордонній зоні іншої країни, особливо з соціальних, культурних, сімейних або обґрунтованих економічних причин.
XS
SM
MD
LG