Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 19:35

Білоруська опозиція святкує День військової слави у Львові


Білоруський стяг

Львів – Сьогодні представники білоруської опозиції святкують День Білоруської військової слави у Львові. Це національне свято у Білорусі опозиція відзначає в оточенні силовиків. А ось у Львові білоруські опозиціонери разом із львів’янами розгорнуть національну символіку своєї держави у центрі Львова.

Програма святкування Дня Білоруської військової слави розрахована на весь день: Божественна літургія, спілкування з львів’янами, зустріч з депутатами міської та обласної рад, молодіжна акція солідарності з білоруським народом, під час якої на площі Ринок розгорнуть національну символіку Білорусі, яка заборонена режимом Президента Олександра Лукашенка.

Також відбудеться урочиста академія, де говоритимуть про історичне минуле. Опісля будуть виступи українських і білоруських бардів.

Останні виконують давні народні пісні про Оршанську битву 1514 року. Адже саме цю подію і вшановують білоруси у своє національне свято 8 вересня.

Битва під Оршею – спільна перемога

8 вересня 1514 року військо Московського князівства намагалося захопити територію Білорусі, але у вирішальній битві на Крапивенському полі під Оршею зазнало нищівного удару від військ Речі Посполитої – Литовського, Руського і Жмудського князівств під командуванням князя Костянтина Острозького.

За оцінками істориків, битва під Оршею є славетною сторінкою в історії білоруського, українського, литовського, польського народів, бо вона надихала поневолених людей на боротьбу з московським ворогом.

8 вересня 1992 року на площі Незалежності у Мінську близько 2 тисяч білоруських військових присягнули на вірність білоруському народові. Ця акція тоді була ініційована головою Білоруського об’єднання військових, нинішнім політв’язнем Миколою Статкевичем, який засуджений на 6 років і досі перебуває за ґратами.

У Львові згадають про білоруських політв’язнів

Представник білоруської опозиції В’ячеслав Сівчик розповів Радіо Свобода, що День білоруської військової слави має відзначитися і в Мінську, де силовики перешкоджатимуть опозиції, у Варшаві, де втретє відбудеться марш, і у Львові.

«У Львові ми згадаємо політв’язнів, які є зараз у Білорусі, говоритимемо про Миколу Статкевича, якого режим Лукашенка позбавив волі на найдовший термін. Ми сподіваємось на солідарність з українцями. Треба говорити про не тільки про історію, але й про сьогоднішні небезпеки з боку Москви, про російську імперську політику, вислід якої відчувають як білоруси, так і українці. Ця історична дата – гарний приклад, який дає нам надію. Наші предки показали, що треба робити, коли хочуть забрати твою хату, а тепер забирають завод і роблять таку владу, яку хочуть у Кремлі, але якої не хоче білоруський народ», – наголосив В’ячеслав Сівчик.

Нині у Росії, як і в минулі часи, не згадують про битву під Оршею, а українські історики мало уваги приділяють цій темі.

Білоруський президент Олександр Лукашенко теж забороняє білорусам відзначати їхнє національне свято з правдивими історичними акцентами. Тому у Львові білоруські опозиціонери хочуть зробити це свято традиційним, таким, яке б об’єднувало два народи – білоруський та український.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG