Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура: органи влади порушують закон про доступ до публічної інформації


Генеральна прокуратура України виявила низку порушень під час перевірки дотримання органами виконавчої влади й місцевого самоврядування вимог закону України «Про доступ до публічної інформації».

Як повідомили у прес-службі уряду, під час перевірок в органах виконавчої влади й місцевого самоврядування були виявлені переважно такі порушення: відсутність спеціальних місць для роботи запитувачів із документами чи їх копіями; відсутність осіб, які мають відповідати за забезпечення доступу до публічної інформації, а там, де такі особи призначені, з ними не проведені відповідні навчання; незабезпечення оприлюднення інформації, передбаченої чинним законодавством; порушення термінів при наданні інформації на запити і неправомірність відмови у її наданні.

За результатами перевірок, Генпрокуратура внесла 1 918 приписів і подань про усунення виявлених порушень закону, винесено 37 протестів, стосовно винних у невиконанні цього закону посадових осіб порушено 117 дисциплінарних і адміністративних проваджень. До відповідальності притягнуто 39 посадовців, мовиться в повідомленні.
XS
SM
MD
LG