Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники у Росії просять США про «чорний список» у справі ЮКОСу


Російські правозахисники надіслали у сенат США лист із проханням створити «чорний список» посадовців, причетних до справи нафтової компанії «ЮКОС».

Як пише сьогодні російський «Коммерсант», документи зокрема підписали правозахисники Людмила Алєксєєва та Лев Пономарьов, співголови Партії народної свободи Борис Нємцов і Володимир Рижков, а також культурні діячі Ельдар Рязанов та Лія Ахеджакова.

Автори листа виступили на підтримку американського законопроекту, яким передбачене запровадження санкцій проти російських держслужбовців, причетних до смерті юриста Сергія Магнітського. Він помер у слідчому ізоляторі у 2009 році.

Водночас, як наголосили підписанти звернення, у Росії ще є й інші резонансні справи – такі, наприклад, як справа колишніх співвласників ЮКОСу Михайла Ходорковського та Платона Лебедєва.

Співвласників ЮКОСу раніше засудили до 13 років позбавлення волі – за обвинуваченням у розкраданні нафти та легалізації незаконних доходів.

Автори листа пропонують внести у «чорний список» низку представників Генеральної прокуратури Росії, Слідчого комітету, а також суддів. Водночас у переліку немає російського прем’єра Володимира Путіна та віце-прем’єра Ігоря Сечіна, яких вважають ідеологами справи ЮКОСу.
XS
SM
MD
LG