Доступність посилання

ТОП новини

Президент Афганістану перервав візит до США


Афганські сили безпеки біля будинку Раббані після вибуху 20 вересня
Президент Афганістану Хамід Карзай перервав свій візит до Сполучених Штатів і повертається на батьківщину у зв’язку з убивством голови Високої ради миру, колишнього президента Афганістану Бурхануддіна Раббані.

Раббані загинув у вівторок під час вибуху бомби в своєму будинку в Кабулі під час зустрічі з двома представниками талібів. Представник кабульської поліції заявив, що бомба була захована в тюрбані смертника. Кілька людей поранені.

Завдання заснованої в 2010 році Високої ради миру, яку очолював Раббані, – налагодити переговори з талібами.

Раббані обіймав посаду президента Афганістану з 1992 року до того, як у 1996-му влада в цій країні перейшла до рук талібів. Відтоді він, формально залишаючись міжнародно визнаним президентом Афганістану до 2001 року, був одним із лідерів Північного альянсу, як називали за кордоном об’єднання супротивників руху «Талібан», Об’єднаний ісламський фронт порятунку Афганістану. Це об’єднання контролювало північну третину території країни.

Незадовго до смерті Раббані виступав на конференції ісламських теологів в Ірані, де закликав богословів засудити вибухи, які здійснюють терористи-смертники.
XS
SM
MD
LG