Доступність посилання

ТОП новини
07 травня 2021, Київ 12:17

Аштон: угода про асоціацію з Україною – запорука вирішення «важливих проблем»


ЄС продовжить переговори з Україною щодо зони вільної торгівлі та угоду про асоціацію, бо вважає їх запорукою вирішення «важливих проблем» у стосунках із Україною, заявила під час саміту «Східного партнерства» верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон.

При цьому вона наголосила, що підписана угода ще повинна пройти складну процедуру ратифікації країнами-членами ЄС. Бо «національні парламенти та Європейський парламент хочуть пересвідчитися, що почуваються комфортно з духом, в якому це робиться», – сказала Аштон.

У центрі уваги дводенного саміту учасників програми ЄС «Східне партнерство», який розпочався у Варшаві, – питання зближення Євросоюзу з шістьма країнами колишнього СРСР: Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Молдовою, Грузією та Україною.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на саміті буде відсутній: йому досі заборонений в’їзд у країни ЄС.

В роботі саміту бере участь Президент України Віктор Янукович.

Напередодні агенція «Укрінформ» із посиланням на джерела в німецьких урядових колах повідомила, що намір обговорити з Віктором Януковичем перебіг судового процесу над Юлією Тимошенко в рамках цього саміту має канцлер Німеччини Анґела Меркель.
XS
SM
MD
LG