Доступність посилання

ТОП новини

ЄС вимагає звільнити білоруських політв’язнів


Чільні діячі Європейського Союзу закликали сьогодні негайно звільнити і виправдати політичних в’язнів у Білорусі у своїй спільній декларації на закінчення саміту учасників ініціативи ЄС «Східне партнерство» щодо зближення з Європейським Союзом шести післярадянських країн у Варшаві в Польщі.

Голови держав і урядів та представники Євросоюзу і країн-членів висловили в цій заяві глибоке занепокоєння погіршенням становища з правами людини, демократією і верховенством права в Білорусі.

Як заявив на підсумковій прес-конференції саміту президент Європейської ради Герман Ван Ромпей, Європейський Союз не може повністю співпрацювати з Білоруссю, якщо в ній не буде чіткого поступу до демократизації і дотримання прав людини.

За його словами, це означає не в останню чергу також негайне звільнення і виправдання всіх політичних в’язнів у цій країні і початок справжнього політичного діалогу влади з опозицією.

Білорусь, яка є однією з країн, на які спрямоване «Східне партнерство», не взяла участі в саміті, звинувативши організаторів у «безпрецедентній дискримінації» після того, як на саміт не був запрошений білоруський президент Олександр Лукашенко, щодо якого в ЄС діє низка санкцій, зокрема, заборона на в’їзд.
XS
SM
MD
LG