Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Москві підтримав ліквідацію Об'єднання українців Росії – адвокат


Замоскворецький суд Москви підтримав Міністерство юстиції Росії у справі про ліквідацію Об`єднання українців Росії (ОУР).

Про те власному кореспондентові УНІАН в Росії сказав адвокат ОУР Алім Жгулєв.

«Суд відмовив у нашій заяві про скасування попередження, винесеного Мін‘юстом Росії ОУР. Суд підтримав позицію Мін‘юсту Росії», – сказав Жгулєв.

Він нагадав, що Міністерство юстиції Росії звинувачує екс-співголову ОУР Валерія Семененка в тому, що він у період припинення діяльності організації виступав у російських ЗМІ нібито від імені ОУР. Це й стало приводом для ліквідації організації. Зокрема, Семененка звинувачують у виступ від імені ОУР у програмі «Свобода мысли» на «5-у каналі» (Санкт-Петербург) і в ефірі радіо «Свобода».

Адвокат упевнений, що звинувачення в незаконності публічних виступів Семененка під час призупинення діяльності організації безпідставні.
За його словами, федеральний закон «Про громадські об`єднаннях» регламентує, що в період призупинення діяльності організація не має права організовувати і проводити публічні заходи, а також реєструвати ЗМІ. У даному випадку Семененко нічого з цього не робив і тим паче не організовував ефіри в російських ЗМІ.

Жгулєв наголосив, що рішення Замоскворецького суду відновлює розгляд питання про ліквідацію ОУР по суті у Верховному Суді.

Водночас адвокат наголосив, що рішення Замоскворецького суду буде оскаржене в Судовій колегії з цивільних справ Московського міського суду.

Таким чином, за його словами, розгляд Верховним судом Росії справи про ліквідацію почнеться не раніше ніж через 2-3 місяці.

На початку 2011 року Міністерство юстиції Росії звернулося до Верховного суду Росії з проханням ліквідувати Об`єднання українців Росії через недотримання положень чинного законодавства і власного статуту ОУР.

Пізніше Верховний суд припинив провадження про ліквідацію Об`єднання українців Росії і повернув справу в районний суд Москви.

21 травня позачерговий VI з`їзд українців Росії обрали головою ОУР Тараса Дудку.
XS
SM
MD
LG