Доступність посилання

ТОП новини

США: демонстрація «Окупуймо Волл-стріт» стає все масовішою


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах нью-йоркські демонстрації під гаслом «Окупуймо Волл-стріт» поступово набувають характеру популістського руху протесту, який дедалі ширшає... Цей протест, здебільшого молодіжний і підкреслено мирний, починає охоплювати чимало великих і малих міст Америки.

Навпроти міської управи в Лос-Анджелесі активісти поставили намети і підняли плакати з написами «За справедливу економіку», «Проти корпоративної зажерливості» тощо. У Чікаго вони демонструють біля Федерального резервного банку, виступаючи проти ролі фінансових інститутів в економічній кризі.

У Бостоні демонстранти організували похід у центрі міста, протестуючи проти зростаючого рівня безробіття, що сягає нині понад 9 відсотків, це приблизно 14 мільйонів осіб. Цього тижня, за даними газети The New York Times, відбулися демонстрації і з'явилися наметові містечка у Мемфісі, штат Тенессі, у Гайло на Гаваях, у Мінеаполісі, в Балтиморі, в Макаллені, штат Техас. Газета посилається на повідомлення неофіційного центру руху «Окупуймо разом». Зв’язок групи в різних містах здійснюють через Фейсбук і Твіттер.

Що штовхає молодь на демонстрації?

У Бостоні один із учасників, Джейсон Поттегер, 25-річний безробітний випускник коледжу, каже в інтерв’ю Національному громадському радіо: «Щодо мене особисто, то коли я дивлюся на інших людей моєї генерації, нам бракує певності у завтрашньому дні. Ми хочемо створювати сім’ю, розпочинати кар’єру, виплачувати студентські позики. Те, що нині відбувається в нашій країні, до болю ясно, що це заторкує нашу генерацію великою мірою, тож я почувався зобов’язаним виступити».

У Чікаго на запитання «Чого ви домагаєтеся? Які ваші вимоги?», Сем Ейбрамсон відповідає: «Я виступив, бо мені набридла апатія, якою сповнена наша генерація... Одна з речей, що я сподіваюся досягти цими протестами, так це добитися фінансових реформ.., щоб ми мали підтримку для таких, як я, для людей середнього класу... Але перед тим, як вести діалог про те, що треба зробити, ми мусимо добитися, щоб почули голос кожного».

Спостерігачі відзначають, що у лавах демонстрантів крокують не лише ентузіасти, а й професійні агітатори, організатори масових заворушень, антиглобалісти, противники капіталізму, анархісти.

У Вашингтоні антивоєнні та протикорпоративні активісти планують цими днями поставити намети у Лафайєт-парку – через дорогу перед Білим домом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG