Доступність посилання

ТОП новини

Британська інтернетна поліція вберегла 140 мільйонів фунтів стерлінгів


Лондон – Центральний підрозділ боротьби з електронною злочинністю британської столиці стверджує, що лише за останні шість місяців врятував від кіберзлочинців 140 мільйонів фунтів стерлінгів. Ці цифри оприлюднені якраз тоді, коли лондонський суд виголошує вироки членам злочинної групи, лідерами якої названо вихідців із України.

У наступні чотири роки «кіберполіція» планує зменшити втрати від кіберзлочинів на понад півмільярда фунтів. Представниця підрозділу Чарлі Макмарді каже що там зараз працюють 85 фахівців.

«Це маленький підрозділ. У нас ніколи не буде стільки службовців поліції, щоб забезпечувати повний контроль над злочинною діяльністю в інтернеті. Я би сказала, що нам треба концентрувати наші можливості. Традиційна злочинність зараз перемістилася в інтернет. Ми мусимо дати поліції здатність активно діяти у відповідь на інтернетні проблеми», – пояснює Чарлі Макмарді.

Одним зі свіжих прикладів інтернетної проблеми стала діяльність групи вихідців зі Східної Європи, в якій переважали українці. Група у складі майже двох десятків людей була затримана минулого року, але саме у ці дні суд підтвердив провину обвинувачених і вже виголошені перші вироки.

Українець Валерій Мілка засуджений на 3 роки ув’язнення, а його подруга Ірина Пракочик на майже три з половиною роки. Вони визнали себе винними у шахрайстві. Каріна Костроміна, яка походить із Латвії отримала два роки за відмивання грошей – дозволила, щоб на її банківський рахунок переводили вкрадені з інших рахунків гроші.

Злодійські інструментиАмериканський фахівець з питань кіберзлочинності Браян Кребс, який веде сайт KrebsonSecurity.com каже, що згадана група використовувала комп’ютерний вірус «Зевс», щоб викрадати в інтернеті паролі та інші банківські дані, щоб отримувати доступ до чужих рахунків.

«Це те, що називають набором інструментів для злочину. Цей набір можна купити. Є навіть версії у відкритому доступі. Там додані усі інструкції, як його використовувати, – каже Браян Кребс. Якщо потрібні фахівці, то у злочинному світі є особи, які продадуть свої професійні послуги. Фактично цей вірус дозволяє створити «ботнет» (мережу контрольованих комп’ютерів). «Зевс» переважно використовують для банківського шахрайства».

На суді у Лондоні повідомлено, що злочинці через інтернет діставалися до банківських рахунків у США та Європі і переводили звідти гроші на рахунки своїх спільників. Слідчі стверджують що лише за 6 місяців минулого року обвинувачені викрали близько 50 мільйонів доларів.

Лідером банди, яка викрадала і відмивала гроші, названо українця Євгена Кулібабу. Його вирок мають оголосити згодом.

Фахівці кажуть, що за минулий рік у Британії через інтернетне шахрайство британські банки втратили 59,7 мільйона фунтів. Ще 440 мільйонів були втрачені у зв’язку з шахрайством із кредитними картками.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG