Доступність посилання

ТОП новини

Наближення смерті підганяло мене – Стів Джобс


Прага – Стів Джобс – творчий геній, сучасний Леонардо да Вінчі, творець однієї з найбільш успішних компаній світу Apple – помер у середу у себе вдома в Каліфорнії у віці 56 років. Медики намагалися побороти у Джобса складну форму раку підшлункової у 2005-му, пересадили йому печінку у 2009 році. Шість тижнів тому видатний організатор комп’ютерних технологій пішов з посади виконавчого директора Apple. Він добре знав, що смерть близько. Світ вражений його мужністю та сумує за ним.

Стіва Джобса будуть пам’ятати як провидця, який очолював нову еру технічних новинок на базі високих технологій. Він сам винаходив, уперто шукав кошти, ринки збуту, долав шалені труднощі, і його творчість допомагала і допомагає перетворювати щоденно світ технологій, від персональних комп’ютерів до мобільних телефонів.

Стів Джобс заснував компанію Apple зі своїм шкільним товаришем Стівом Возняком у себе в гаражі в Силіконовій долині, в Каліфорнії. Вони створили за 8 років декілька новинок і одна з головних – домашній комп’ютер Apple-ІІ, надалі – Macintosh, котрий доповнили пошуковою мишкою. Це був один із перших найбільш комерційно успішних комп’ютерів.

Сам Джобс розповідав: «Возняк і я почали Apple у гаражі моїх батьків, коли мені було 20 років. Завдяки нашій упертій праці компанія Apple за 10 років виросла з нас двох у гаражі до 4-х тисяч працівників із понад двома мільярдами доларів капіталу».

У 1985 році менеджер, якого помилково найняв сам Джобс, примусив його покинути Apple. Повернувся Стів Джобс на прохання колег у 1996 році, коли компанія переживала труднощі. Вже у 1998 році новий яскравий продукт Apple – iMac – призвів до успіху, його було продано приблизно 2 мільйони за рік. Потім з’явилися нові винаходи Apple під керівництвом Джобса – iTunes, iPod, у 2007-му –iPhone, якого за чотири роки було продано до 100 мільйонів.

Напрацювання Джобса ще довго допомагатимуть Apple

Хвороба примусила Джобса вдатися до операцій у 2004-му і 2009-му, але вже навесні 2011 року стало зрозуміло, що смерть не віддалити. Він це розумів і готувався до цього. Якось він сказав студентам у Стенфорді: «Розуміння, що я скоро помру, допомагало мені вдаватись до найбільш відповідальних рішень у житті, все інше – страх, гордість – втрачає сенс перед смертю… Вона змітає старе, щоб відкрити дорогу новому».

Джобс передав Apple своєму другові і спадкоємцеві, Тіму Кукові, який і став виконавчим директором компанії. Експерти кажуть, що напрацювань Джобса вистачить для тривалого процвітання Apple.

Президент США Брак Обама сказав через кілька годин після смерті Стіва Джобса, що той «був одним із найбільших американських новаторів». «Будуючи одну з найуспішніших компаній планети в своєму гаражі, він показав силу духу американської винахідливості», – наголосив Обама.​

Радіо Свобода провело опитування серед користувачів Apple, що змінила смерть Стіва Джобса в їхньому житті:
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG