Доступність посилання

ТОП новини

Хочете створити партію? Пред'явіть дозвіл адміністрації Президента (огляд преси)


Київ – Створити партію з чистого аркуша лише за півтора місяці – реально, якщо вміло обходити вимоги законодавства, стверджує тижневик «Влада грошей». Головна перешкода на шляху до створення партії – зібрати 10 тисяч підписів на її підтримку. Але юридичні фірми та PR-агентства можуть впоратись із цим завданням за місяць. Середня ціна підпису, за твердженням експертів тижневика, – $2. Однак, хоч і неофіційним, проте найважливішим учасником процесу реєстрації партій за останній рік стала адміністрація Президента. Саме там вирішують, допускати нового гравця на партійний ринок чи ні. Про це «Влада грошей» стверджує в статті «Партоквиточені».

Щороку з України за кордон навчатись та працювати виїжджають десятки тисяч молодих людей. Із них понад шість тисяч – медики та майже стільки ж спеціалістів у сфері комп'ютерних технологій, стверджує газета «Голос України». Це неабиякий удар по інтелектуальному потенціалу України, переконує видання. Адже економічні реформи в Україні неможливі без людей, здатних проектувати, керувати і підтримувати складні технологічні процеси. Про те, що може заохотити молодь працювати на Батьківщині, йдеться в матеріалі «Кадрові перегони».

«Лісництву Президента виділили 17 мільйонів» – у статті під таким заголовком «Газета по-українськи» інформує, що для того, аби прокласти 20 км дороги до улюбленого місця полювання Віктора Януковича, з бюджету виділили гроші. Більше про витрати на мисливські угіддя Президента йдеться на шпальті «Політика».

Загальний плач в українських ЗМІ й експертному співтоваристві за нібито втраченими можливостям України за 20 років незалежності – це ознака примітивно-поверхової оцінки історичних процесів, як переконує дописувач газети «День».

Автор статті вважає, що такий складний і багатошаровий історичний віраж, який здійснює Україна, – від соціалізму до капіталізму, від тоталітаризму до демократії, створюючи політичну націю і закладаючи основи власної ідентичності, – це незрівнянно складніше, ніж у Польщі або країнах Балтії. Україна, за історичними мірками, стрімко проходить шлях, яким країни старої Європи йшли століттями, і за цей час вже впритул наблизилася до ЄС. Пострадянський транзит переважно завершений, переконаний дописувач газети «День».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG