Доступність посилання

ТОП новини

Президент Європарламенту вважає вирок Тимошенко політично вмотивованим


Президент Європарламенту Єжи Бузек висловив стурбованість вироком екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко як політично вмотивованим.

«Контекст та умови цього вердикту викликають стурбованість політично вмотивованою природою та вибірковим застосуванням верховенства права в Україні. Я маю серйозні сумніви щодо чесності, незалежності та прозорості цього процесу», – наголосив президент Європарламенту у спеціальній заяві.

За його словами, закон, який було застосовано проти Тимошенко датується ще радянськими часами, і таке застосування не є практикою у демократичних країнах.

«Україна – велика нація, яка заслуговує більшого», – наголосив Бузек.
Він також висловив сподівання на те, що Кримінальний кодекс України буде змінений, а вирок суду переглянуть під час апеляційного процесу. Адже посилення верховенства права і справжня боротьба з корупцією є важливими не лише для укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС, але й для консолідації демократії в Україні.

«Я закликаю Україну дотримуватися принципів та спільних цінностей, які визначають наші відносини і є ключовими для «Східного партнерства»,– йдеться у заяві Президента Європарламенту
XS
SM
MD
LG