Доступність посилання

ТОП новини

Соціологи: українці довіряють не політикам, а громадським організаціям


Абсолютна більшість українців не довіряє політикам, натомість, має довіру та готовність підтримати діяльність громадських організацій.

Такі висновки можна зробити результатів опитування, проведеного Центром «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Інститутом масової інформації. Також, за результати опитувань, понад 70 відсотків українці переконані, що не можуть ніяким чином впливати на діяльність влади та політиків.

В Україні лише 5% тих, хто бере участь у діяльності громадських організацій. Водночас 48% населення Україні вважають, що в Україні потрібні громадські організації і 44% населення громадським організаціям довіряють. Знають про існування таких організацій за місцем свого проживання лише 28%.

«Якщо немає масової участі громадян, то демократія у будь-якій країні буде залежати від волі політичної еліти. Тож розбудова громадянського суспільства є першою умовою розвитку демократії в Україні. Тим часом, у нашому суспільстві сформований феномен «навченого безсилля», коли люди вважають, що вони ні на що не впливають – але (ми бачимо) ті, хто об’єднуються і намагаються вплинути, то певний результат такого впливу насправді є!», – наголосила Директор Центру Ірина Бекешкіна.

Також, згідно опитувань, до найважливіших завдань неурядових громадських організацій більшість українців віднесли проведення громадської експертизи та моніторингу діяльності органів влади, протидію свавіллю чиновників і політиків та захист соціальних прав громадян .

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з фірмою «Ukrainian sociology service» з 18 по 27 вересня 2011 року. Усього було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України: 24 областях, АР Крим у Києві та Севастополі.
XS
SM
MD
LG