Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз хоче покласти край так званим договірним спортивним матчам


Президент УЄФА Мішель Платіні

Варшава – Упродовж трьох днів президент УЄФА Мішель Платіні перебував у Польщі. Керівник Європейської футбольної федерації вивчав стан готовності Польщі до проведення чемпіонату Євро-2012. У четвер Платіні взяв участь у неформальній зустрічі міністрів спорту Європейського Союзу, що відбулася в Кракові. Міністри радилися про те, як подолати корупцію в спорті, зокрема у футболі.

Як твердить Мішель Платіні, УЄФА ніколи не сумнівалася в тому, що Польща встигне належно підготуватися до Європейського чемпіонату з футболу 2012 року. Відвідуючи по черзі Ґданськ, Познань, Вроцлав та Варшаву, він говорив про те, що впродовж чотирьох останніх років ці міста дуже змінилися.

Платіні наголосив, що вся інфраструктура, якa зараз створюється для Євро-2012, служитиме десятиліттями. За словами президента УЄФА, споруджені, з думкою про чемпіонат, дороги, стадіони, розбудовані летовища сприятимуть розвиткові Польщі та України.

Платіні мав сумніви щодо України

Говорячи про високу довіру УЄФА до Польщі, Платіні зізнався в тому, що мав сумніви щодо України. Він сказав про це під час візиту до Ґданська, якому довірено проведення чвертьфіналу чемпіонату.

«Це правда, що ми з самого початку набагато уважніше придивлялися до України, ніж до Польщі. Ми часто побоювалися за Україну, та ми ніколи не хвилювалися за Польщу. Тож ми не помилилися, коли поклалися на польську владу, яка хотіла, щоб чвертьфінал відбувся в Ґданську», зауважив Платіні.

У третій день свого перебування в Польщі президент УЄФА зустрівся з міністрами спорту Європейського Союзу. Неформальна зустріч міністрів у Кракові – це найважливіша подія польського головування в ЄС, присвячена проблемам спорту. Крім міністрів, у цій зустрічі взяли участь представники Європейського парламенту та Європейської комісії. Мета цієї зустрічі – розпочати європейську дискусію про подолання такого ганебного явища в спорті, як договірні матчі та поєдинки.

Найбільш уражений – футбол

«Пріоритет польського головування в ЄС – це боротьба за чесність у спорті, боротьба з корупцією, а особливо з таким явищем, як договірні матчі, – каже польський міністр спорту Адам Ґєрш. Саме цьому присвячена зустріч європейських міністрів спорту у Кракові. Польща, а зокрема я, міністр спорту, прагнемо, щоб у листопаді на Раді ЄС були ухвалені постанови, спрямовані на подолання корупції в спорті, а особливо у футболі».

Як говорили європейські міністри спорту під час краківської зустрічі, так звані «здані матчі» – це удар по престижу спортивних поєдинків. Міністри кажуть, що таке явище, як попередні домовленості про результати спортивних зустрічей, стосується кожної країни і притаманне різним видам спорту.

Проте, найчастіше, наголошувалося в Кракові, здані матчі трапляються саме у футболі. Польща зобов’язалася підготувати необхідну документацію для ухвалення Радою ЄС постанови про шляхи подолання корупції у спорті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG