Доступність посилання

ТОП новини
15 квітня 2021, Київ 14:12

Шеф чеської дипломатії: Янукович намагатиметься шантажувати ЄС (європейська преса)


Прага – Активне обговорення справи Юлії Тимошенко у світі, особливо для Європи, означає, на думку багатьох експертів, дуже важливе значення того шляху, який обере Україна найближчим часом. Тому така велика увага до цього з боку ключових осіб європейської зовнішньої політики. Особливо активні тут чільники Німеччини, Польщі і Чехії. Відомі європейські оглядачі знову і знову наголошують, що справа Тимошенко може бути спецоперацією Росії, яка хоче провалити євроінтеграційні плани Києва і Брюсселя. Тому у Брюсселі не поспішають та й відомі європейські дипломати попереджають, що, не дивлячись на весь провокаційний настрій українського лідерства, все ж слід вимагати від України дотримання європейських цінностей та відмови від вибіркового правосуддя як інструменту політичної помсти.

Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ в інтерв’ю чеському часопису «Респект» наголосив, що висунення нового кримінального звинувачення проти лідера української опозиції «неприпустиме». Шварценберґ також вважає, що будь-які дипломатичні контакти з керівництвом України у разі залишення Юлії Тимошенко в ув’язненні були б дуже небажані, включно з появою Президента України де б не було на Заході. Більше того, як вважає міністр закордонних справ Чехії, «мова йде не лише про те, щоб випустити пані Тимошенко на свободу, а головним чином і насамперед про встановлення прав людини і політичних прав для всіх». Карел Шарценберґ також вважає, що «Президент Янукович буде намагатися шантажувати ЄС», але, на думку чеського дипломата, Брюссель не має права відступатися від вимог дотримання принципів правової держави, свободи і демократії».

Лондонський незалежний журналіст Ґвінн Даєр переконує на сторінках австралійської «Канберра Таймз», що Янукович як людина Росії намагається «хитрістю», судовою справою Тимошенко, змусити Європу «переривати переговори щодо зони вільної торгівлі з Україною, давши Брюсселю який-небудь привід, пов’язаний, наприклад, із правами людини, котрий зв’яже європейцям руки». Якщо Євросоюз зупинить переговори через судовий присуд щодо Тимошенко, для Януковича це буде ситуація, коли він одним пострілом вб’є двох зайців, попереджає Ґвінн Дайєр.

Аналітики з варшавського Центру східних досліджень (OSW) зауважують, що Брюссель вперто тримає паузу після судового вироку у справі Тимошенко і спонукає Президента Януковича виправити ситуацію через парламент і декриміналізацію статей Кримінального кодексу, за якими звинувачена лідер опозиції. Славомір Матущак і Тадеуш Ольшанський вважають, що все стане ясним 18-20 жовтня, коли парламент розгляне поправки з подачі опозиції, а Президент Янукович відвідає Брюссель.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (23)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG