Доступність посилання

ТОП новини

Мер Нью-Йорка: Конституція не захищає намети акції «Захопи Волл-стріт»


Акція «Захопи Волл-стріт», Нью-Йорк, 15 жовтня 2011 року

Прага – Сотні американців перебувають нині у поліції, суди США виносять сотні штрафів учасникам акцій «Захопи Волл-стріт». Але акції на вулицях американських міст тривають далі. Протести проти корпоративної зажерливості вже перекинулися зі США до Європи. А в кожному з американських міст, де проходять протести, поліція діє, суворо попереджаючи про дотримання законності. Але оскільки конфронтація зростає, то є вже чимало звинувачень у брутальності на адресу поліції .

Акція «Захопи Волл-стріт» триває на різних широтах території США, це надихнуло тисячі людей оголошувати, що вони – частина «99%» (абсолютної більшості) невдах і бачать причину цього у несправедливості глобальної економіки.

Не менш згуртована і поліція американських міст. Тисячі поліцейських використовують пластикові наручники, щоб затримувати протестувальників, котрі відмовляються покинути намети у громадських місцях (парках, площах), проїжджі частини міст, незаконно блокуючи таким чином рух.

Поліція балансує тепер між правами американців на свободу слова і зборів, згідно з Першою поправкою до Конституції США, і зобов’язанням підтримувати громадський порядок.

Баланс законності в США оцінюють залежно від сторін

Вже у перші дні акції в центрі Нью-Йорка, коли демонстранти спробували блокувати Бруклінський міст, поліція затримала до 700 осіб. Їх оштрафували і за кілька годин випустили.

Але вже минулих вихідних там же, в Нью-Йорку, знову поліція заарештувала понад 100 активістів руху «Захопи Волл-стріт».

Правозахисники й активісти руху вже розмістили в інтернеті тисячі відео про брутальне поводження поліції з демонстрантами. Популярний ведучий лівої кабельної телемережі США MSNBC Лоуренс О’Доннел засудив різку тактику поліції проти учасників руху «Захопи Волл-стріт».

«Ми нічого такого не зробили» – ви чули, як жінка сказала це, коли поліція затримувала людей без будь-якої причини, звалюючи їх на тротуар і заарештовуючи. «Ми не зробили нічого». Ми оприлюднили відео, яке ми маємо з цих протестів, і ви не знайдете там нічого такого, що послужило б юридичною підставою для арешту», – каже телеведучий.У Бостоні також тривають арешти учасників акції. Речник протестувальників Філіп Андерсон наводить журналістам факти брутального поводження поліції.

Адвокати з національної гільдії адвокатів упродовж кількох годин витратили в Бостоні майже 4 тисячі доларів, щоб визволити з-під арешту активістів руху проти корпоративної зажерливості. Один із авокатів гільдії також був затриманий поліцією, незважаючи на його статус «юридичного спостерігача».

Представники влади налаштовані рішуче. Мер Бостона Томас Меніно каже, що співчуває протестувальникам, але не дозволить їм паралізувати життя у місті.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ наголошує, що право на свободу слова можна поважати доти, доки не встановлюються намети.

«Конституція не захищає намети», – сказав Блумберґ журналістам.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG