Доступність посилання

ТОП новини

Туркменистан розкритикував Росію через газопровід


Міністерство закордонних справ Туркменистану в оприлюдненій заяві розкритикувало позицію Росії щодо співпраці Ашгабату з Євросоюзом.

Туркменське МЗС гостро відреагувало на коментарі представників російської влади та низки ЗМІ щодо намірів Туркменистану продавати природній газ у Європу, що включає будівництво Транскаспійського газопроводу.

«Триває нормальний, цивілізований процес співпраці між суверенними і рівноправними суб’єктами енергоринку. Однак це викликає неадекватну реакцію з боку деяких офіційних осіб та низки засобів масової інформації Росії», – йдеться в оприлюдненій заяві.

Також у МЗС Туркменистану наголошують, що держава неодноразово заявляла, що «виступає категорично проти політизації трубопровідних проектів». «Реалізація Транскаспійського маршруту продиктована не політичною кон’юнктурою, не бажанням обмежити чиїсь інтереси, а об’єктивними потребами економічного розвитку країни», – наголосили в міністерстві.

Керівництво ЄС у вересні доручило Єврокомісії прискорити переговори між Азербайджаном і Туркменистаном щодо будівництва газопроводу. Натомість керівництво Росії кілька разів наголошувало, що не допустить втілення Транскаспійського маршруту.
XS
SM
MD
LG