Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв прокоментував у Донецьку справу Тимошенко


Президент Росії Дмитро Медведєв

Донецьк – У Донецьку у вівторок відбувся Другий українсько-російський міжрегіональний економічний форум «Науково-технічне співробітництво регіонів та міжрегіональна кооперація». У рамках заходу відбулася зустріч глав двох держав, Віктора Януковича і Дмитра Медведєва. Президенти України та Росії підписали кілька угод про співробітництво.

На форумі Дмитро Медведєв озвучив реакцію на вирок колишньому Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко. Президент Росії зауважив, що його навчили не коментувати вироки суду до набрання чинності. А також він визнав суверенітет влади України, в тому числі судової.

Однак потім Дмитро Медведєв зазначив: «Я хотів би, щоб правосуддя, яке здійснюється українськими судами, було повністю засноване на українському законодавстві. Щоб у тих вироків, які робляться судом, не було політичного або антиросійського виміру. І щоб в результаті тих або інших актів суду не ставити під сумнів міжнародні зобов’язання як в сфері публічного права, так і в сфері міжнародного й приватного права, я маю на увазі контракти між компаніями».

У цьому ж контексті Президент України Віктор Янукович прокоментував свій скасований візит до Брюсселя. Він заявив, що Україна зустрічатиметься з Європейським Союзом, як партнери, на двосторонній основі тоді, коли в цьому буде необхідність.

«І цей випадок – не виключення, він відноситься до тієї системи, яка в нас є у взаємовідносинах. Що стосується нашої перспективи, то знову ж таки, є дві сторони, які домовляються. Це буде залежати від того, яким чином буде досягнутий прогрес у найближчий час. У нас є відповідні плани, ми хочемо також почути ЄС. І якщо вони в нас не змінилися, ми будемо йти цим шляхом», – сказав Віктор Янукович.

Міжрегіональна і прикордонна співпраця

Обидва Президенти підтвердили, що ведуться переговори стосовно нових газових угод, але наразі обидві сторони виконують існуючі домовленості. У свою чергу міністр палива й енергетики України Юрій Бойко відповів на питання, чи буде досягнуто нових домовленостей по ціні на газ, причому на користь України.

«У нас іде конструктивний діалог по всіх питаннях економічного, і в тому числі паливного співробітництва, і в тому числі й по газу. У нас настільки високий рівень стратегічного партнерства, і сьогоднішній форум – тому підтвердження, що на ту або іншу користь, це напевно не зовсім правильно. Всі угоди, які досягаються, досягаються на користь обох сторін», – зазначив міністр Бойко.

Віктор Янукович і Дмитро Медведєв наголосили на покращанні прикордонної співпраці та полегшенні митного контролю для громадян прикордонних територій.

Віце-прем’єр України та міністр інфраструктури Борис Колесніков запевнив: «Тепер суб’єктом буде не район, а область, що в рази збільшує кількість людей, які зможуть користуватися прикордонними правилами, прикордонними пунктами. Ми спробуємо з нашими російськими колегами зробити (потяги – ред.) Харків – Москва і Донецьк – Москва без нічного вторгнення в купе прикордонників і митників».

Низка угод, які підписали представники урядів обох держав на форумі, дає надію, що перетин українсько-російського кордону та проходження митниці полегшиться. Це робиться для того, щоб громадяни обох держав могли спілкуватися без перешкод.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG