Доступність посилання

ТОП новини

Американський історик представив у Києві книгу «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним»


Київ – «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» – це назва нової книги відомого американського історика і публіциста Тімоті Снайдера. Цю книгу американські та європейські критики назвали «бестселером», «найкращою книгою 2010 року». Київська презентація стала можливою за сприяння форуму посла США.

Книга професора Снайдера – це розповідь про історію масових убивств на землях між Москвою і Берліном, скоєні нацистським і радянським режимами. Представляючи автора та його книгу, заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін відзначив роль Тімоті Снайдера у справі поглиблення знань про злочини сталінізму і нацизму в часи Другої світової війни.

«Особливий внесок у пізнання цієї історії вніс Тімоті Снайдер – при цьому не тільки написанням однієї, але дуже важливої книги «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним», а й усією своєю роботою і всією своєю творчістю. Адже саме Снайдер підійшов до української історії з такою увагою, з таким розумінням, у тому числі провівши незчисленні години в архівах, спілкуючись з людьми», – зазначив Клімкін.

Україна поміж Гітлером і Сталіним

Україна перед Другою світовою війною та у воєнне лихоліття опинилась у центрі конфлікту між двома системами, які знищували мирне населення на підкорених територіях. Професор Снайдер писав свою книгу про злочини Гітлера та Сталіна, порівнюючи їх із серійними вбивцями, які знищили мільйони європейців через небажання останніх жити за їхніми правилами або через належність до тієї чи іншої етнічної групи, зазначив посол США в Україні Джон Теффт, представляючи книгу «Криваві землі…».

Американський посол також нагадав, що ця книга не перша у доробку Тімоті Снайдера, яка розповідає про європейську історію: професор – автор книг «Націоналізм, марксизм та сучасна Центральна Європа…», «Реконструкція націй: Польща, Україна, Литва, Білорусь 1569–1999» (її донині жваво обговорюють європейські науковці) та інших.

«Моя книга – про 14 мільйонів знищених людей» – професор Снайдер

А сам Тімоті Снайдер на презентації англомовного варіанту своєї книги, звертаючись до присутніх науковців, дипломатів, студентів, політиків і журналістів, сказав: «Моя книга про українського селянина, котрий ранньої весни 1933 року вирив собі могилу і ліг у неї, знаючи, що помирає від голоду… Про польського офіцера, який у тридцять дев’ятому році був заарештований і розстріляний НКВД у Катині; по ньому залишився лише його щоденник; останнє речення у щоденнику: «Вони (НКВД) вимагають, щоб я зняв з пальця обручку!»… Також моя книга – про єврейську дівчинку, спалену живцем у синагозі міста Ковеля у 1942 році; знаючи, що помре, дівча нашкрябало на стіні «Мамочко, пробач, я люблю тебе!» Моя книга про ті 14 мільйонів неозброєних людей, які жили між Берліном та Москвою і були знищені злочинцями – Гітлером і Сталіним у 1933–1945 роках».

На сторінках книги професора Снайдера Гітлер і Сталін не є антиподами, навпаки, вони конкуренти, з подібними ідеологічними та політичними цілями. Обоє сформували тоталітарні системи і намагались підкорити світ, але врешті-решт, за різних обставин, обидва програли, наголошує професор Снайдер.

У суботу в Києві буде представлено книгу Тімоті Снайдера вже в українському перекладі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG