Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 22:33

Москва готова розглянути можливість реабілітації жертв Катині


Москва готова розглянути можливість реабілітації жертв Катині, заявив у п’ятницю глава МЗС Росії Сергій Лавров в інтерв’ю трьом російським радіостанціям.

За словами міністра, це питання можна вирішити без участі суду, на рівні урядів Росії та Польщі. Москва, сказав Лавров, активно співпрацює в цьому питанні з Варшавою.

На початку жовтня Європейський суд із прав людини у Страсбурзі розпочав слухання за двома скаргами польських громадян проти Росії. Скарги пов’язані з закриттям справи про розстріл їхніх родичів.

У 1940 році в лісі під селом Катинню в Смоленській області Росії співробітники НКВС розстріляли понад 4,5 тисячі поляків – в основному полонених офіцерів польської армії. Радянський Союз приписував відповідальність за цей злочин нацистській Німеччині. Назва «Катинь» стала символом цілої низки таких розстрілів, у яких у різних місцях тодішнього СРСР було страчено загалом майже 22 тисячі поляків.

Крім того, в лісі під Катинню поховані також кілька тисяч розстріляних НКВС жертв сталінських політичних репресій 1930-х років.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG