Доступність посилання

ТОП новини

Росія закликає ООН зупинити операцію в Лівії


Росія закликала в п’ятницю Раду безпеки ООН скасувати свій дозвіл на міжнародні воєнні операції в Лівії на захист цивільного населення та інші запроваджені раніше заходи після смерті скиненого диктатора Муаммара аль-Каддафі.

Як повідомив представник Росії в ООН Віталій Чуркін, його країна подала до Ради безпеки проект резолюції, який має скасувати запроваджені в березні дозвіл захищати цивільне населення всіма засобами чи зону заборони польотів лівійської авіації.

Раніше в п’ятницю генеральний секретар союзу НАТО, який здійснює командування міжнародною операцією в Лівії, Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Північноатлантичний союз попередньо вирішив закінчити військово-повітряну місію над Лівією кінцем жовтня.

При цьому, за його словами, НАТО консультуватиметься щодо згортання операції з ООН і з новою владою Лівії.

Як сказав керівник НАТО, він дуже пишається, що повітряні операції проти сил Каддафі змогли відвернути багато насильства і врятувати багато життів.

Він закликав лівійців будувати нову демократію, яка стосувалася б усіх лівійців і ґрунтувалася на примиренні, правах людини і верховенстві права.
XS
SM
MD
LG