Доступність посилання

ТОП новини

Лідери ЄС знову говоритимуть про порятунок євро


У Брюсселі сьогодні відкриваються саміти країн єврозони і Європейського Союзу. Лідери країн ЄС лише минулої неділі завершили зустріч, під час якої обговорювали боргову кризу.

Від сьогоднішнього саміту очікують ухвалення остаточних рішень про фінансову допомогу Греції і механізм підтримки фінансових ринків і єдиної європейської валюти.

Лідери об’єднання, як і раніше, мають розбіжності щодо списання частини грецького боргу і наповнення Європейського фонду фінансової стабільності.

Додаткові проблеми створює можливий розпад правлячої коаліції в Італії. Цій країні також загрожує боргова криза, але одна з партій відкидає вимогу лідерів ЄС про нові заходи бюджетної економії, включно з підвищенням пенсійного віку.

Лише поглиблені реформи можуть припинити «фінансову лихоманку», яка охопила єврозону. Так, зокрема, вважає голова Світової організації торгівлі Паскаль Ламі, який каже, що «водночас із невідкладними заходами, слід реформувати модель економічного росту Європи».

«За два останні десятиліття вона нагромадила великий борг, – каже голова СОТ. – Тож цю модель слід переглянути, якщо європейці хочуть зберегти те, чим вони відрізняються від решти світу, – високоякісну соціальну систему».
XS
SM
MD
LG