Доступність посилання

ТОП новини

Україну чекає кривавий бунт – Юрій Андрухович (європейська преса)


Прага – Експерти попереджають, що пропагований Володимиром Путіним «Євразійський союз» у своїй основі має ідею «збирання земель» під егідою Москви. А так як в економічному плані це буде занадто слабке утворення, то чи не вирішальну роль в його функціонуванні відіграватиме сила Кремля, коли новий його господар обіцяє повернути росіянам «несправедливо відібране» 20 років тому. Чи працюватиме така модель? Шансів на її створення фактично немає, кажуть аналітики. Разом з тим, деякі з українських спостерігачів, діячів культури, попереджають Захід, що в Україні прийшли до влади люди, котрим не лише байдужі демократичні цінності, але вони захищатимуть свою владу й надалі ще брутальнішими методами, аніж це робив колись Леонід Кучма. Тому прогноз цих спостерігачів невтішний: або тривале засилля диктатури, або кривавий бунт, бо чесні вибори стають для України не реальними.

Польська «Жечпосполіта» цитує Сергія Власенка, адвоката Юлії Тимошенко, котрий вважає, що влада не має намірів випускати лідера опозиції з ув’язнення. Власенко стверджує, що апеляція Тимошенко, подана цими днями, не має шансів на об’єктивний розгляд в Апеляційному суді Києва, бо вже тепер адміністрація Януковича обробляє голову Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка з метою залишити вирок Печерського суду щодо справи Тимошенко незмінним. Також, як зазначає «Жечпосполіта», Генпрокуратура України просуває нові кримінальні розслідування проти Юлії Тимошенко. Лише ЄС послідовно вимагає звільнення лідера опозиції в Україні і гарантування її участі у наступних виборах.

Український письменник і поет Юрій Андрухович дав ще одне інтерв’ю західному виданню, тепер німецькій «Таґесцайтунґ», де він стверджує, що Україну охопила криза, але криза нова, непроста. Українців знову змушують вибирати між демократією і пануванням кланів. На думку популярного українського письменника, представники влади донецьких, чи «дітей Кучми», «роблять все, щоб спалити мости у стосунках із опозицією» і не збираються надалі проводити чесні вибори, зважаючи на свою нульову популярність в народі. «Населення ж не вдоволене правителями держави, але одночасно люди не бачать політичної альтернативи, для сучасної України характерні лише скарги й очікування», – наголосив Юрій Андрухович в інтерв’ю «Таґесцайтунґ». Український письменник також вважає, що у подальшому розвитку ситуації в Україні не варто розраховувати на чесні вибори, нинішня влада намагатиметься «законсервувати» своє авторитарне правління. На запитання кореспондента Хайке Голдінґгаусен, чи дійсно в Україні реальна перспектива кривавого повстання, Юрій Андрухович сказав: «Я вважаю його реальним, але це буде не сьогодні і не завтра».

Бельгійське видання «Нова Європа» вважає, що пропаганда Володимиром Путіним нового утворення під егідою Москви – «Євразійського союзу» – є нічим іншим, як пропагандистським кроком команди нового господаря Кремля, котрий хоче сподобатися росіянам у ролі «збирача земель» довкола Москви, щоб повернути їм таким чином почуття власної величі. Але вже той факт, що економічно новий проект Кремля виглядає просто пігмеєм, навіть у порівнянні з ЄС, ВВП котрого у 10 разів вищий, аніж ВВП всіх можливих членів «Євразійського союзу», свідчить про марноту глобальних потуг Москви. Хоча небезпека нового насилля на теренах планованого «Євразійського союзу» не виключена, особливо, коли Москва почне силою відбирати повноваження регіональних центрів цього ймовірного утворення.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG