Доступність посилання

ТОП новини

Лівія судитиме вбивць Каддафі, міжнародну місію завершать 31 жовтня


Абдель-Хафіз Гоґа на прес-конференції в Бенгазі 27 жовтня 2011 року
Абдель-Хафіз Гоґа на прес-конференції в Бенгазі 27 жовтня 2011 року
Нові лідери Лівії пообіцяли віддати під суд убивць Муаммара Каддафі, а Рада безпеки ООН заявила, що міжнародна місія в Лівії завершиться 31 жовтня.

Абдель-Хафіз Гоґа, віце-голова владної Національної перехідної ради (НПР), заявив у четвер на прес-конференції у східному місті Бенгазі, що розслідування вже розпочато, і «того, хто несе за це (вбивство Каддафі) відповідальність, будуть судити, і він матиме справедливий судовий процес».

Раніше в НПР стверджували, що Каддафі був убитий у перестрілці після того, як його захопили в його рідному місті Сірті.

15 членів Ради безпеки ООН тим часом ухвалили в четвер рішення скасувати 31 жовтня з 23:59 годин за місцевим часом такі заходи, запроваджені своєю резолюцією 1973 (2011) від 17 березня, як дозвіл на всі необхідні дії для захисту цивільного населення, зону заборони польотів над Лівією і заборону міжнародних польотів лівійської авіації.

Воєнна операція в Лівії для втілення цих пунктів, спершу під командуванням США, потім під командуванням НАТО, була розпочата в березні, після того, як Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію 1973 (2011), яка, серед іншого, дозволяла з метою захисту цивільного населення вдатися до воєнного втручання, за винятком наземного вторгнення.

Крім того, Рада безпеки вирішила в четвер пом’якшити умови запроваджених раніше ембарго на постачання зброї до Лівії та арештів лівійських активів за кордоном, скасувавши частину цих обмежень.
XS
SM
MD
LG