Доступність посилання

ТОП новини

Учасників акції «Окупуй Лондон» просять покинути майдан біля собору


Лондон – Собор святого Павла, один із найвідоміших та найбільших соборів британської столиці, відкрився в п’ятницю після тижневої перерви. Це небувало довгий період закритих дверей церкви – перший від часів Другої світової війни. Причиною вимушеного закриття стали акції протесту «Окупуй Лондон» проти того, що учасники називають корпоративною жадібністю та несправедливістю.

Одне з гасел над наметовим містечком учасників акції «Окупуй Лондон» – просте запитання: «А що зробив би Ісус Христос?»

Отже, чи повинна церква підтримати людей, які домагаються справедливості? Чи мали би учасники протестів забрати свої намети з майдану перед собором, якщо їх просять?

Дилема церкви

Один із активістів Ронан Макернен сказав у п’ятницю, що дуже радий бачити двері собору відчиненими, що його однодумці ніколи і не хотіли перешкоджати роботі церкви. Вони спеціально облаштували намети так, щоб не заважати на вході.

Однак місцева влада лондонського району Сіті заявляє, що демонстранти своєї мети тижневою «окупацією» вже досягли і вимагає від них забрати намети. У разі подальшої відмови можливе звернення до поліції.

Канцлер-канонік собору в четвер увечері заявив, що виганяти мирну демонстрацію – це не по-християнськи і подав у відставку на знак протесту.

Рух розростається

Демонстранти самі ще вирішують, що робити, але кажуть, що у центрі Лондона вже виникло і розростається інше протестне наметове містечко.

«Ми провадимо окупацію, тому що ми – проти корпоративної жадібності і ми боремося за більш справедливе суспільство для усіх, а не лише для банкірів», – зазначає Ронан Макернен, один із активістів наметового містечка.


Прихильники демонстрантів кажуть, що навіть, якщо ті не пропонують чітких планів, вони все ж привертають увагу до серйозних проблем.

Вони висловлюють те, про що багато людей думають, але за що наразі виходити на демонстрації чи спати у наметах ще не готові. Рух «Окупуй Лондон» наразі не зменшується.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG