Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 06:39

Україна повертається з літнього на поясний час


Україна в ніч із суботи на неділю, о 4-й годині ранку за київським часом, припиняє на своїй території дію літнього часу і повертається на свій поясний час.

Минулого тижня Верховна Рада скасувала свою попередню постанову, якою постановляла була скасувати повернення України на поясний час і залишення її на постійно в літньому часі. Таким чином, літній час скасовується відповідно до попередніх норм.

На початку 1990-х років Україна вже одного разу експериментувала з відмовою від сезонного переходу на літній час, але потім відновила його 1992 року «з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи», і «згідно з рекомендаціями Європейської економічної комісії ООН».

Перехід на літній час здійснюється в Україні, як і в країнах Європейського Союзу, останньої неділі березня, повернення на поясний – останньої неділі жовтня.

В Україні літній час уперше формально з’явився 1917 року, коли його запровадив Тимчасовий уряд Російської республіки, до якої тоді належала більша частина України.

Літній час стали знову застосовувати в Україні як на той час частині СРСР із 1981 року.

Уперше перехід на літній час провели в кількох європейських країнах у 1916 році. Ідея полягає в кращому використанні світлого часу дня, а відтак в економії – в часи Першої світової війни йшлося про заощадження вугілля, в пізніші часи про електроенергію.

Водночас такої економії практично немає в місцевостях, розташованих ближче до екватора, та в приполярних регіонах, де сезонний час не має економічного сенсу.

Практика щорічного переходу на літній час (у південній півкулі – на зимовий) і повернення на поясний застосовується зараз у приблизно 80 країнах чи територіях світу, на всій їхній території чи частково.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG