Доступність посилання

ТОП новини

У Киргизстані припинена агітація перед виборами президента


У Киргизстані в суботу діє заборона на передвиборну агітацію напередодні недільних виборів президента країни.

Головними претендентами вважають Алмазбека Атамбаєва, недавнього прем’єр-міністра, який у вересні залишив посаду для участі в виборах, і голову лівоцентристської Соціал-демократичної партії Киргизстану, а також Камчибека Ташиєва, представника опозиційної до нинішньої влади націоналістичної партії прихильників скиненого президента Курманбека Бакієва «Ата-Джурт» («Батьківщина»), чи Адахана Мадумарова, лідера теж опозиційної партії «Бютюн Киргизстан» («Єдиний Киргизстан»), який обіймав високі посади за влади Бакієва, на кшталт віце-прем’єра, спікера парламенту чи секретаря Ради безпеки країни.

Нинішня президент перехідного періоду Роза Отунбаєва, мандат якої завершується кінцем року, у виборах не балотується.

Президента в Киргизстані, який має за новою Конституцією значно обмежені повноваження, обирають на шість років на єдиний можливий термін, без права на переобрання. На посаду претендують загалом 16 кандидатів.

У разі успіху нинішніх виборів вони означатимуть перший мирний перехід влади в Киргизстані за 20 років незалежності. Попередніх двох президентів, Аскара Акаєва і Курманбека Бакієва, скинули в 2005 і 2010 роках в результаті повстань із кровопролиттям і насильством.
XS
SM
MD
LG