Доступність посилання

ТОП новини

Зона вільної торгівлі України з ЄС виключає інші союзи – уповноважений


У разі підписання угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом питання про входження України ще в який-небудь союз порушуватися не буде, заявив уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

В інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» в його суботньому числі, опублікованому також на сайті DT.UA, він додав, що в такому разі «процес стане незворотним», бо Україна перейде на інші правила. «Усе, що робитиметься в рамках угоди, наближає нас до Європейського Союзу», – наголосив він.

Порівнюючи угоди про вільну торгівлю з Євросоюзом та СНД, він зазначив, що це дуже різні угоди: «З ЄС – цивілізаційна, в СНД – всього лише рамкова», що стосується тільки торгівлі товарами та передбачає лише базові речі, як-то нестягнення мит, і то з винятками.

Урядовець, зокрема, повідомив, що в рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі Україна і Євросоюз домовилися, що ЄС відмовиться від експортних субсидій на свою сільгосппродукцію в торгівлі з Україною, що, за його словами, дуже важливо для України.
XS
SM
MD
LG