Доступність посилання

ТОП новини

Протести чорнобильців організовані владою?


Розкол у русі чорнобильців провокують представники Партії регіонів, заявив в ефірі Радіо Свобода президент Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв.

Близько тисячі чорнобильців пікетують Верховну Раду з вимогою не скасовувати соціальні пільги. За словами президента «Союзу Чорнобиль Україна» Юрія Андреєва, сьогоднішня акція може бути вигідною владі.

«Нас вражає така подвійна гра. З одного боку, ми нібито підписуємо з урядом, з Партією регіонів меморандум і сподіваємося, що він буде виконуватися. З іншого боку, бачимо подібні дії, які спрямовані на зрив умов меморандуму з боку нібито чорнобильців», – сказав Андреєв.

30 вересня Кабінет Міністрів та дві всеукраїнські громадські організації «афганців» і «чорнобильців» підписали меморандум щодо врегулювання питань соціального захисту цих категорій громадян
За його словами, сьогодні в пікеті беруть участь, в основному, представники Харкова, Донецька та Луганська. У чорнобильських організаціях цих міст понад 90 відсотків інвалідів відсудили собі пенсії інвалідів і отримують від 6 до 8 тисяч гривень, зазначає Андреєв. «Мало того, керівники цих організацій є активними членами Партії регіонів, деякі з них є депутатами обласних рад за списками Партії регіонів», – зазначає він.

«Союз Чорнобиль України» категорично проти сьогоднішнього пікетування, ми його не підтримуємо, наголосив президент Союзу. І зауважив, що обидві сторони меморандуму мають виконувати його умови.

Народний депутат Ксенія Ляпіна (НУНС), коментуючи сьогоднішні події в ефірі Радіо Свобода, припустила, що «влада проводить політику на розкол суспільства». «Вона намагається перекласти відповідальність за те, що відбувається в країні, на парламент» і вивести з-під удару Президента, зауважила Ляпіна.

Події під парламентом тягнуть щонайменше на «хуліганство» – МВС

Близько півтисячі учасників акції протесту проти скасування пільг ліквідаторам аварії на ЧАЕС зламали огорожу навколо площі перед будівлею українського парламенту. Через зламані секції паркану навколо будинку парламенту учасники мітингу пройшли на площу перед Верховною Радою і досягли центрального входу в будинок.

У разі спроб чорнобильців, які протестують проти скасування пільг, штурмувати входи до парламенту, міліція застосувала б спецзасоби для розчистки площі перед Верховною Радою. Про це в інтерв’ю «Українській правді» повідомив начальник главку київської міліції Олексій Крикун.


За його словами, після прориву мітингувальниками паркану на площі працює слідчо-оперативна група МВС. «Чи буде порушена справа, визначить слідчий. На мою особисту думку, ці події тягнуть щонайменше на статтю «хуліганство», за якою наступають наслідки 7 років позбавлення волі», – додав начальник київської міліції.

Олексій Крикун також зазначив, що «міліцією задокументовано, хто був ініціатором штурму, хто давав команду ламати паркан». Як каже керівник київського МВС, міліція активно не перешкоджала мітингувальникам прориватися до парламенту. «Міліція тримала паркан, але, на жаль, не утримала. Щоб утримати, довелося б застосовувати спецзасоби», – зауважив він.

«Коли перший раз зламали паркан під час мітингу афганців, ніхто справу не порушував. А якби тоді порушили, то сьогодні б ніхто паркан не ламав, а люди б мирно мітингували без пошкодження майна», – висловив упевненість міліціонер.

Законопроект можуть розглянути вже цього тижня – Єфремов

Перед Верховною Радою представники чорнобильських громадських організацій країни почали безстрокову акцію протесту проти скорочення пільг, пенсій та інших соціальних гарантій.

За словами голови Харківської міської організації «Союз Чорнобиль України» Анатолія Губарева, цю акцію підтримають 14 обласних організацій «Союз Чорнобиль України». Серед написів на плакатах мітингувальників: «Руки геть від чорнобильського закону», «Захистіть конституційні права чорнобильців», «Щороку хоронимо до тисячі чоловік!», «12 тисяч чорнобильців у землі, на кого залишені їхні сім’ї?»

Лідер харківських чорнобильців повідомив, що учасники акції вимагатимуть виконати рішення судів про призначення пенсій, погашення заборгованості з виплат компенсацій та поточних пенсій, а також порушити кримінальні справи стосовно винних у невиконанні рішень судів про призначення чорнобильцям пенсій.

Фракція Партії регіонів пропонує Верховній Раді вже цього тижня ухвалити в другому читанні законопроект №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Про це лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив у понеділок на Погоджувальній раді голів фракцій.

«Є прохання, якщо буде знайдено консенсус між представниками чорнобильців і афганців із Міністерством юстиції, а за нашою інформацією начебто знайдено формулювання по цьому законопроекту, – розглянути цей законопроект протягом тижня», – сказав Єфремов.

Третього листопада афганці та учасники Форуму громадських організацій проводитимуть в обласних центрах України попереджувальні масові акції протесту. Після цього у Києві 5 листопада заплановано провести засідання «Народної ради», куди мають бути делеговані по три особи від кожної області.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG