Доступність посилання

ТОП новини

Папандреу: Греція має виконати план порятунку


Прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу заявив у четвер, виступаючи в парламенті, що країна має прийняти ухвалений після тривалої розробки міжнародний план її фінансового порятунку.

Він також відкинув заклики до своєї відставки і дострокових виборів парламенту, заявивши, що це було б для Греції «катастрофою» і змусило б її вийти з зони євро.

Водночас Папандреу не дав чітко знати, чи не збирається він скасувати свій план провести всенародний референдум про затвердження цієї угоди про порятунок, як повідомляли напередодні анонімні джерела.

Міністр фінансів Евангелос Венізелос, виступаючи після прем’єра, закликав його офіційно відмовитися від референдуму.

Раніше в четвер повідомили, що всередині грецького уряду виник конфлікт щодо референдуму, і Венізелос виступив проти нього.

Апарат Папандреу повідомив лише, що прем’єр, виступаючи раніше в четвер на терміновому засіданні уряду, заявив, що референдум – «не самоціль» і міг би бути не потрібен у разі широкої згоди з планом порятунку в парламенті.

Становище в Греції, зокрема, у зв’язку з рішенням прем’єра про референдум, є однією з головних тем саміту «Групи двадцяти» найбільших економік світу, що відбувається в четвер і п’ятницю.

У п’ятницю ж парламент Греції має голосувати щодо довіри урядові.

На початку тижня Папандреу несподівано оголосив, що угоду про міжнародний фінансовий порятунок Греції від боргової і бюджетної кризи має затвердити всенародний референдум.

Минулого тижня керівники країн зони євро погодилися надати Афінам другий пакет фінансової допомоги обсягом у 130 мільярдів євро, а також списати 50 відсотків грецьких боргів, щоб урятувати Грецію від дефолту. Подробиці цієї домовленості розробляли кілька місяців; можливий референдум ставить її під загрозу.
XS
SM
MD
LG