Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 12:33

Більш ніж третина росіян вважає, що Росії вигідно тримати Україну під контролем – опитування


Понад третина росіян вважає, що Росії вигідно, щоб Україна знаходилася під її економічним і політичним контролем.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Аналітичним Центром Юрія Левади.

Зокрема, відповідаючи на запитання, які відносини з Україною були б кориснішими для Росії, 33% опитаних відповіли «щоб Україна знаходилася під економічним і політичним контролем Росії». При цьому 53% вважають, що для Російської Федерації вигідніше, щоб Україна була незалежною державою, що має добросусідські взаємовигідні відносини з Росією.

Окрім цього, 24% опитаних вважають, що відносини між Україною і Російською Федерацією у найближчі роки поліпшуватимуться. 51% опитаних вважають, що відносини між двома країнами залишаться такими ж, як були останнім часом. 11% вважають, що погіршуватимуться. 14% – важко відповісти.

При цьому 50% опитаних байдужі до українських політиків. Президенту України Віктору Януковичу симпатизує 23%, екс-прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко – 10%. Важко відповісти – 17%.

Відповідаючи на запитання, у зв’язку з чим насамперед Янукович розпочав судове переслідування Тимошенко, 35% опитаних відповіли, що для того, щоб позбутися політичного супротивника, 22% – для того, щоб спробувати розірвати укладений Тимошенко газовий контракт, 17% – тому що дії Юлії Тимошенко на посаді прем’єра України завдали істотних збитків країні. 26% – важко відповісти.

При цьому більшість росіян добре ставляться зараз до України. 7% – дуже добре, 62% – здебільшого добре. 20% ставляться до України здебільшого погано», 3% – дуже погано. Важко відповісти – 9%.

При цьому 60% опитаних росіян не вважають Україну закордоном, 37% – вважають Україну закордоном, 3% – важко відповісти.

Опитування було проведене 21-24 жовтня за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1586 осіб, старших 18 років у 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загальної кількості опитаних разом із даними попередніх опитувань. Статистична похибка вказаних досліджень не перевищує 3,4%.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG