Доступність посилання

ТОП новини

Експерт: Україна залишиться основним маршрутом транзиту газу – попри «Північний потік»


Обсяг транзиту російського газу територією України після запуску газопроводу «Північний потік» значно не скоротиться. Таку думку в коментарі Радіо Свобода висловив незалежний експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

«Україна завжди залишатиметься основним маршрутом, оскільки має перевагу над усіма альтернативними маршрутами – це підземні сховища газу. У зимовий період вони дають змогу підтримувати необхідний тиск у системі, для того, щоб можна було забезпечувати транзит далі. Від Сибіру до Німеччини – велика відстань, і на цій відстані постійно потрібно підтримувати тиск, і тільки компресорними станціями це зробити достатньо важко», – сказав експерт, який називає втрату 20 відсотків транзиту газу «песимістичним прогнозом».

Валентин Землянський також вважає, що через відмову Німеччини від розвитку власної атомної енергетики можливий варіант, коли з повним навантаженням працюватимуть усі напрямки.

«Якщо зростатиме споживання обсягів газу в Європі, то може скластися така ситуація, коли буде замало і українського маршруту, і «Північного потоку», і білоруського напрямку», – розповів Радіо Свобода незалежний експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

У Німеччині сьогодні відбувається церемонія відкриття газопроводу «Північний потік». Він проходить із Росії в Німеччину дном Балтійського моря – в обхід транзитних країн. Потужність першої гілки газопроводу – 27,5 мільярда кубометрів на рік.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG